Jooga riidematerjal

- Nov 25, 2019-

Lycra: Spandexi tõlge "spandeksile" on omamoodi elastne kiud, mille teaduslik nimetus on polüuretaan, lühendatult (PU). Mandri-Hiinas nimetatakse seda "Spandexiks". See on väga elastne ja seda saab venitada 6 kuni 7 korda. Pingete kadumisega võib see aga kiiresti oma algsesse olekusse naasta. Selle molekulaarstruktuur on ahelakujuline, pehme ja venitatav. Polüuretaan suurendab selle omadusi, ühendades kõvade segmentidega. Elastsed kiud jagunevad kahte kategooriasse: üks on polüesterkett; teine on polüeetri ahel. Elastsest polüestrist kiust on tugev oksüdatsioonikindlus ja õlikindlus; polüeeter-elastne kiud on hallitusekindel ja pesemisvastane. Alates 1958. aastast tutvustas DUPONT Spandexi kaubanduslikus kasutuses ja registreeritud kaubamärki (LYCRA). Turu transliteratsioon on [Lycra], paljud inimesed on Spandexi nimeks nimetanud "Leica"


Nailon: polüamiidkiud, üldtuntud kui nailon (nailon), ingliskeelne nimetus Polyamide (lühendatult PA), tihedus 1,15 g / cm3; Termin "termoplastilised vaigud" on üldine termin, mis sisaldab molekulaarses karkassis korduvat amiidrühma - [NHCO]. Nende hulka kuuluvad alifaatne PA, rasva-aromaatne PA ja aromaatne PA. Nende hulgas on palju alifaatseid PA sorte ja saak on suur.


Laialdaselt kasutatakse selle nimetust sünteetilise monomeeri süsinikuaatomite eriarvu järgi. Selle leiutasid kuulus Ameerika keemik Carothers ja tema uurimisrühm. Polüamiidkiu (nailon) termin nailon võib olla valmistatud pikaks või lühikeseks staapelkiuks.