Miks tuleb spandex-kangad eelnevalt moodustada? Maksimaalne temperatuur ei tohi ületada 195 °

- Jun 01, 2020-

Miks tuleb spandex-kangad eelnevalt vormida? Maksimaalne temperatuur ei tohi ületada 195 °


Jooksukvaliteedi parandamiseks ketramise ajal kasutatakse kudumisprotsessis silikoonõlimääre ja muid lisandeid. Need lisandid lagunevad aja jooksul loomulikult, põhjustades kiudude kollastumist ja vähendades kanga elastsust. Samal ajal moodustab spandeksi sisaldav kangas GG-pakkumise; pikaajalise ladustamise ajal, mis põhjustab püsivaid kortse, mida kanga järeltöötlusel ei saa kõrvaldada. Seetõttu on spandeksi sisaldavat silmkoekangast lisaks ladustamisaja vähendamisele olulisem avada laiuse ja laiusega pakend kohe pärast kudumist, et vältida kortsumist.


Spandeksi sisaldavate silmkoekangaste jaoks on kiudude sees oleval spandexil pärast kudumist teatav sisemine pinge kudumise ajal. Seetõttu on eelsoojenduse ja seadistamise eesmärk kanga pingevaba protsessi abil stressi kõrvaldamine, kanga suuruse piisavalt stabiilseks muutmine ja järeltöötluse käigus kangas püsivaid kortsusid eemaldamine. Kui silindri kudumise ajal moodustatud silmus ja teine ​​silmus asuvad esimese silmuse vasakul küljel, peaks etteantud kujul olema etteandesuund ka 7% kuni 10% (suhteline laius) vasakule, tehes keerdu valmis toode olema järjekindel.


Kavas


Seetõttu on parim eelnevalt määratletud plaan:


Lõõgastus → aurutamine (80 ℃ kuuma vee jooksvat vett ilma aurustamiseta) → eelseade ületoitmine → (eeltöötlus enne kanga sisenemist → seadistamine → printimine).


Kuna enamikul värvimisettevõtetel pole aurutamisvahendeid, veerevad nad vett otse seadesse. Kui temperatuur on alla 10 kraadi (talvel), on riie kortsus. Pärast kanga lõdvestamist läbi aurukasti ja seejärel asetatud saadakse selle tulemused rahuldavad. Soojuse temperatuur on eelistatavalt vahemikus 85 kuni 190 ° C ja seadistusaeg on 45 kuni 60 sekundit. Kui seadistustemperatuur on liiga kõrge, muutub kangas kollaseks.


Samal ajal, kui kanga lisandid ja lisandid lagunevad küpsetamise mõjul osaliselt, kui migreeruvad lagunevad ained kiudude siseküljele täppide tekkeks, on neid laike järgneval töötlemisel raske eemaldada . Kiu sees olevad õliplekid värvimise ajal See imendub kõigepealt värvaine sisse ega saa soojusisolatsiooni värvimisprotsessis õigel ajal otsa, moodustades sügavaid plekke. Isegi kui see on kooritud ja uuesti värvitud, jääb see kangale, nii et vältige kõrgel temperatuuril eelnevalt kindlaksmääratud kuju, mis on üle 195 ℃ (platvormi märkus: spandeksi pehmenemistemperatuur on üle 200 °), ja see mõjutab ka elastaani vastupidavus. Laius seadistamise ajal on 10–15% laiem kui tooriku oma, nii et see saaks värvimismahutis eeltöötlemise ajal piisavalt taastunud, et kanga sisemine pinge oleks täielikult välistatud.


Eeltöötlejad


Trükitavat silmkoekangast tuleb ka eelnevalt töödelda, et eemaldada puuvillast plekid ja õlivaha jms, et suurendada kanga valgust ja parandada kanga niisutus- ja veeimavust, et saavutada hea trükkimine mõju. Eeltöötlusprotsessi võib jagada kahte kategooriasse, nimelt traditsiooniline töötlemine leelisega ja kaasaegne bioloogiline ensüümravi. Bioloogiline ensüümitöötlus vastab keskkonnakaitselise töötlemise nõuetele, kuid praegu on raske täita nõudeid kangastele, millel on kõrged valgendamise või pleegitamise nõuded, seetõttu kasutatakse endiselt laialdaselt tavapärast leelisega töötlemise protsessi. Spandexit sisaldav kangas on vaja pärast eeltöötlust järk-järgult jahutada, et vältida kiudude kokkutõmbumist ja kortsukesi, mis on põhjustatud järsust jahutamisest.


Pooltoodetele esitatavate nõuete kehtestamine


Pooltooted tuleb kujundada vastavalt algsele disainiprotsessile. Üldiselt on sättelaius umbes 3–5% laiem kui valmistootel. Lõime kokkutõmbumist kontrollitakse valmistoote nõutud kokkutõmbumise piires ja plaastri pikenemine võrdub joonistamisel suurendussuhtega. Kui see on ühepoolne silmkoekangas, siis on väändumisest põhjustatud trügikoelte kalde vähendamiseks vaja ka mõla trimmimist ja optimaalset väändekontrolli. Tselluloosi serva laius on umbes 1cm ja murdepunkti paberimassi laius. See ei tohiks olla liiga õhuke ega liiga paks. Kui see on liiga õhuke, ei täida see oma vajalikku rolli. Kui see on liiga paks, mõjutab see riide serva lähedal olevat trükkimisefekti. Kuna värvitrüki riidepinnale jääv tahke läga suurendab kanga grammmassi suhteliselt palju, võib grammimass olla pisut kergem tingimusel, et laiuse ja kahanemise suhe on täidetud.