Mis on kangas? Kuidas see töötab?

- Nov 25, 2019-

Allhankematerjal väli- või spordirõivaste jaoks? Võimalik, et olete kohanud väljendit „kangaskangas“.


Aga mis see värk on? Kuidas see töötab? Ja kui kasulik see teie toote jaoks on? Kui soovite, et teil oleks selgitatud niiskust imava kanga kohta, olete õiges kohas


Mis on kangas?

Wicking kangas on päris tehniline värk. (Selles artiklis käsitleme täpselt, kuidas töötada, veidi hiljem.) Kuid selle mõju on lihtne. Sellel on kaks peamist töökohta.


Niiskuse (sel juhul higi) eemaldamiseks kehast.


Et kiiresti kuivada.


See hoiab kandja kuivana ja võimaldab kehal oma temperatuuri tõhusamalt reguleerida. Samuti aitab see vältida higistamisega mõnikord kogetud lõhna ja ärritust.


Milleks Wickingi kangast kasutatakse?

Nende higi hajutavate omaduste tõttu on higistamiskangas ideaalne materjal igasuguste spordiriiete, aktiiv- või välistingimustes kasutatavate rõivaste jaoks.


Kuumemas maailmajaos on see populaarseks muutumas ka igapäevaseks kandmiseks, aluspesu ja isegi voodipesu jaoks.


kangast spordiriided

Kuidas Wicking Kangas töötab?

On kolm peamist viisi, kuidas me saame rõivale omaseid omadusi anda.


1. Lõnga ehitus

Paelõnga koostis erineb tavalise lõnga koostisest. Tavaline lõng on ümmarguse kujuga.


Tugev lõng ei ole ümmargune. See võib olla risti või lillekujuline, nagu näete allolevatel diagrammidel. Lõppkokkuvõttes on see kavandatud nii, et sellel oleks rohkem ruume ja kanaleid, mille kaudu niiskus saaks liikuda.


kangutamine-lõng-läbilõige-skeem2

Seda niiskuse liikumise protsessi nimetatakse kapillaarideks. Lõnga pisikesed kapillaarid (väikesed torud) võimaldavad niiskusel läbi kanga liikuda. Higi on kehast eemal ja see võib seejärel õhku aurustuda.


kuidas õnnestub-lõng töötab

Tugev lõng on alati sünteesfilament, nii et see on saadaval ainult materjalides nagu polüester ja nailon.


2. Kudumisstruktuur

Seda protsessi nimetatakse mõnikord ühesuunaliseks tõukamiseks või mehaaniliseks tõukamiseks. Kangas (niimoodi) on kootud konkreetsesse mustrisse. Kanga muster sunnib niiskust rõiva väliskihti.


See tähendab, et higi võetakse nahalt ära ja hajutatakse välimise kanga suurele osale. Seejärel suudab see kiiresti ja tõhusalt aurustuda.