Polüesterkanga eelised

- May 21, 2020-

Polüesterkanga eelised:


Esiteks on polüesterkangal kõrge tugevus: lühikese kiu tugevus on 2,6–5,7 cn / dtex, ülitugev kiu tugevus on 5,6–8,0 cn / dtex. Madala niiskuse imendumise tõttu on selle märgtugevus ja kuivtugevus põhimõtteliselt samad ning löögitugevus on neli korda suurem kui nailonil, 20 korda kõrgem kui viskooskiud.


Teiseks, polüesterkangal on ülim elastsus. Elastsus on villale sarnane. Kui seda pikendatakse 5–6%, saab selle peaaegu täielikult taastada. Pärast polüesterkanga korduvat hõõrumist saab see kiiresti oma kortsudeta algse kuju taastada. Elastsusmoodul on 22-141cn / dtex, mis on 2-3 korda suurem kui nailonil, mis on võrreldamatu teiste kangastega.


Kolmandaks on polüesterkanga kuumuskindlus väga hea. Võib öelda, et polüestril on keemilisest kiust kangas parim soojapidavus ja plastilisus. Kui see on valmistatud plisseeritud seeliseks, suudab see voldi hästi hoida, ilma et oleks liiga palju triikimist.


Neljandaks, polüesterkanga valguskindlus on parem. Polüesterkangast tooted on tavaliselt päikesekindlamad kui looduslikust kiust kangad. Polüesterkanga päikese käes paljastumine pole põhimõtteliselt probleemne ja pole vaja muretseda kõrvaltoimete pärast. See omadus muudab polüesterkanga valguse vastupidavuse peaaegu võrdseks akrüülkanga omaga.


Viiendaks on polüesterkangal hea kulumiskindlus. Kulumiskindlus on parima kulumiskindlusega nailoni kõrval, mis on parem kui muud looduslikud kiud ja sünteetilised kiud.


Kuuendaks, polüesterkanga keemiline vastupidavus on hea. Polüesterkangast valmistatud tekstiil ei ole happe ja leelise poolt kahjustatud, seetõttu ei mõjuta mõned pleegitusained ja oksüdeerijad seda üldse ning polüesterkangas ei karda hallitust ega koide