Mis kangas sobib joogariietele? Suur tavaliste kangaste võrdlus

- Aug 14, 2020-

Joogariiete kangas on joogariiete ostmisel väga oluline valikukriteerium. Kangal on suur mõju meie mugavusele jooga harrastamisel. Milline kangas on nii mitut liiki kangaste seas okei?


Mis kangas sobib joogariietele

Praegu on viskooskangad kõige levinumad joogariided turul, sest selle hind ja mugavus on parim suhe. Muidugi on bambuskiust kangas tõesti hea, kuid see on veidi kallis, sest see on puhas looduslik keskkonnasõbralik toode. Arvestades, et me kanname seda ainult joogat harrastades, siis kui see suudab jooga harrastamisel täita meie erinevaid nõudeid, arvan, et see on päris hea joogakandmine. Kulude toimivuse osas tunnen isiklikult, et viskoosmaterjal on üsna mugav. Jah, ja hind on mõõdukas, umbes üks või kakssada.


Joogasport higistab palju, mis on meie jooga võõrutus- ja rasva kadumise valiku võti. Higikindlate omadustega kangaste valimine võib aidata higi äravoolul ja kaitsta nahka higi sisalduvate mürgiste ainete eest; hea hingavusega kangad takistavad higi tühjendamisel riideid naha külge kleepumast, vähendades ebamugavust.


Joogariiete tavaliste kangaste võrdlus

Üldiselt on joogariided valmistatud puhtast puuvillast, puuvillast, linasest, nailonist ja polüesterkangast:


Puhas puuvill, näiteks Peel, Yuanyang jne, on odav ja seda on lihtne pillitada.


Puuvill ja lina, näiteks Hada, Kang Suya jt, on madalate kulutustega ning pärast ühekordset kandmist on neid liiga lihtne kortsutada.


Polüester, näiteks Lu Yifan, on ujumistrikoo sarnane kangas. See on kerge ja õhuke, mitte keha lähedal ja väga lahe, kuid ei ima higi ega tungi läbi. Kui on kuum, on kerge tunda kehalõhna.


Nailonkangad on üldjuhul 87% nailonit ja 13% spandeksit, näiteks eukalüpt, joogariided FLYOGA jne. Selline kangas sobib hästi higi imemiseks ja nõtmiseks, vormimiseks, mitte pallimiseks ega deformeerimiseks.


Milline kangas on joogariiete jaoks mugav

Joogaharjutus on omamoodi eneseharimise harjutus, millel on suhteliselt tugev paindlikkus. See pöörab tähelepanu looduse ja inimese harmooniale, nii et saate' seda juhuslikult joogariietel kasutada. Kui valite halva kangaga riideid, võite venitusharjutuste käigus rebeneda, deformeeruda või kaotada valgust. Ja nii edasi, see pole mitte ainult jooga harrastamiseks halb, vaid mõjutab ka ühe&meeleolu. Seetõttu peavad joogaõpilased pöörama tähelepanu sellele, milliseid kangaid joogaks kasutatakse.


Praegu parim spordiriietus, kõige mugavam on Lycra. Lycra ja traditsioonilise elastse kiu erinevus seisneb selles, et see võib venida kuni 500% ja selle saab taastada oma esialgse kuju. Teisisõnu saab seda tüüpi kiudaineid väga hõlpsasti venitada, kuid see võib pärast taastumist olla inimese keha pinna lähedal ja inimorganismi piirav jõud on väga väike. Lycra kiudu saab kasutada mis tahes kangaga, sealhulgas villa, kanepi, siidi ja puuvillaga, et suurendada kanga liibuvust, elastsust ja lõtvust, muutes selle liikumisel paindlikumaks. Veelgi enam, Lycra erineb enamikust spandexi lõngadest. Sellel on spetsiaalne keemiline struktuur ja see ei kasva pärast märjaks saamist niiskes ja kuumusega suletud ruumis hallitust.


Kuidas joogariideid säilitada

Pesemise kohta:


Äsja ostetud joogariided tuleb ujuva värvi eemaldamiseks õrnalt veega pesta ja seejärel enne kandmist kuivatada. Pärast vee lõppu on kõik korras. Esimesel korral ei pea pesupulbrit ega muid pesuvahendeid kasutama, eriti olge ettevaatlik, et ärge kandke pesemata joogariideid otse. Kõrge temperatuuriga jooga, rohke higi, lagundab riietes oleva fiksaatori, põhjustades riiete tuhmumise ning joogat harrastades võib pooride avanemine riiete värvi kergesti nahka tungida. Igapäevaseks puhastamiseks sobib kõige paremini kätega pesemine külmas vees. Maksimaalne veetemperatuur ei tohiks olla üle 30 kraadi Celsiuse järgi. Pärast rohket higistamist peske ja kuivatage võimalikult kiiresti või hoidke seda hästi ventileerituna.


Triikimise kohta:


Triikimiseks võib kasutada joogariideid, temperatuuri tuleks hästi kontrollida ja triikimiseks kasutada õhukest puuvillast riiet.


Hoiuse kohta:


Kui te ei kanna joogariideid, on kõige parem riputada need riidepuule või asetada lamedaks, kuid need tuleks asetada teiste riiete peale, et vältida nende kokkusurumist ja kortsumist ning nende välimuse mõjutamist.