Millised on spordirõivaste funktsionaalsete kangaste omadused?

- Jun 25, 2019-

Igal meist on vähemalt üks spordirõivaste komplekt, sest selle mugavus ja üha moekam välimus on olulised tegurid, mis meid köidavad. Allpool tutvustab spordirõivaste tootja Xiaobian spordiriiete funktsionaalseid kangaid lõpuni. Mis on omadused? See hõlmab peamiselt kolme aspekti: spordirõivaste kanga vastupidavus, mugavus ja eriline kaitse.

Millised on spordirõivaste funktsionaalse kanga omadused?


1, kiire jõudlus


Spordirõivad peaksid olema hea vastupidavusega, sealhulgas tõmbetugevus, rebenemistugevus, purunemistugevus, kulumiskindlus ning kuumuse ja valguse vastupidavus. Paljudel kaasaegsetel spordialadel teevad inimesed sageli palju liigutusi, mis eeldab, et spordirõivad oleksid hea painduvusega ning suurendaksid liigeste ja lihaste tegevust. Seetõttu kasutavad kaasaegsed spordirõivad sageli elastseid, väga elastseid kangaid. Näiteks ujumisriietuses ja jalgrattasõidurõivastes kasutatakse lükra ja tatseliide. Spordirõivaste kulumiskindlus on samuti äärmiselt oluline näitaja. DuPonti välja töötatud cordura kiud on omamoodi jet-deformatsiooniga ülitugev nailon. See toode on kerge, kulumis- ja kulumiskindel. Selle kulumiskindlus on üldine joa deformatsioon nailon. Kahekordne kulumiskindlus on 2–7 korda polüamiidi, polüestri ja puuvilla toodete vastupidavus.


2, spetsiaalne kaitsevõime


Spordirõivastel peaks olema ka mõned spetsiaalsed kaitseomadused. Näiteks võib langevarjuga riietus olla kaetud keemilise kilega, mis võib kanga pinnale adsorbeerida veemolekulid, moodustades kanga pinnale pideva juhtiva veekihi, et hajutada staatiline elekter, et vältida staatilise elektri põhjustatud juhuslikke vigastusi. sportlane; välistingimustes sportimine Protsessi ülemäärased ultraviolettkiired ohustavad inimeste tervist ja kahjustavad nahka. Üha populaarsemaks muutuvad UV-vastupidavusega spordirõivad. Öösel maanteel joostes, ratsutades jms valige valgustpeegeldavate materjalidega rõivad, et tugevdada öise nägemise efekti, mis tagab sportimise ohutuse.


Erinevate spordialade jaoks peaks disain kujundama erinevad spordirõivad ja detailid konkreetse spordiala, ergonoomika ja keskkonna jaoks, kus spordialad asuvad. Lisaks ei saa funktsionaalsete kangaste õige valimine mitte ainult spordiriietuse kasutamist parandada, vaid ka panna kandja end mugavalt tundma ja sportimisrõõmu kogema.


3, mugavusvõime


Pärast inimkeha kandmist moodustab rõivas inimese keha ja rõiva vahel teatud temperatuuri ja niiskuse keskkonna. Materjalide keskkonnanäitajad ja füüsikalise ning keemilise jõudluse indeksid määravad inimkeha mugavustaseme.


(1) Veekindel ja hingav


Paljud kaasaegsed spordialad on välistingimustes sportimine, mis võib sportlasi mõjutada tuule ja vihma mõjul. Näiteks spordirõivad, mägironimine, välistingimustes jooksmine, paadisõit jms, spordirõivad peavad olema head veekindlad ja hingavad. Veekindel ja hingav on kanga jõudlus, mis takistab vedela vee läbimist, võimaldades samal ajal gaasilise vee läbimist. See on tuule- ja vihmakindel ning tagab keha kuivuse. Praegu on enamus turul kasutatavaid kangaid kootud kõrge tihedusega ja kõrge tihedusega lõngadest ning membraantehnoloogiat kasutavatest kangastest.


(2) Soe etendus


Spordirõivaste hea soojus võib takistada sportlastel külma või külmakahjustusi, näiteks suusatamist, matkamist ja muid spordialasid. Kanga soojuse parandamiseks võib kasutada õõneskiudusid, et vältida külma õhu sisenemist ja niiskust, samuti võib kasutada mõnda infrapunakiududega kangast. Praegu on turul tavaliselt kasutatavad materjalid õhukesed soolad ja muud materjalid, mida 3m ettevõte valmistab Ameerika Ühendriikides, ja soojusisolatsiooni omadused on ilmselgelt paremad kui puuvilla, udusulgi ja villaga.


(3) Niiskust imav jõudlus


Niiskust imav jõudlus on moodsate spordirõivaste oluline jõudlusnäitaja. Kui inimkeha tekitatud higi ja soojust ei õnnestu õigeaegselt omastada ja tühjendada, tunneb inimkeha pärast suurt treenimist palju ebamugavust ja kutsub esile isegi selliseid sümptomeid nagu külm. Niiskuse imbumise jõudlust muudab kanga konstruktsioon või kiudu modifitseerimine, et muuta kanga niiskust imavaid ja niiskust imavaid omadusi ning samal ajal on sellel vee imendumine ja kiire kuivamise omadus. Zhejiang Hongxiang Textile'i mähkimismaterjalil on tugev läbitungimisvõime, suurepärane niiskuse imendumine ja kiire kuivamisvõime.