UV-kaitsekangaste tähtsus

- Jul 13, 2020-

UV-vastane kangas on inimese keha kaitsev materjal, et vältida liigset ultraviolettkiirgust. Tavaliselt kasutatavad kangad on polüestersiidist ketramine, Chun Ya ketramine, viis satiini. Selle kanga kasutamine võib vältida päikesepõletust ja inimese naha vananemist.


Tarbijad on üha rohkem tähelepanu pööranud ultraviolettkiirte kahjustamisele inimkehale. Päikesespektris olevad ultraviolettkiired mitte ainult ei muuda tekstiili tekstiili, vaid muudavad selle ka päikesepõletuseks ja inimese naha vananemiseks, tekitavad melaniini ja plekke ning veelgi tõsisemalt kutsuvad esile vähki ja ohustavad inimeste tervist.


Ultraviolettkiired avaldavad inimese nahale ja silmadele kõige ilmsemat mõju. Naha ultraviolettvalguse neeldumine on seotud selle lainepikkusega. Mida lühem on lainepikkus, seda väiksem on naha tungimise sügavus ja nõrgemad melaniini ladestused pärast kiiritamist; mida pikem on lainepikkus, seda suurem on naha tungimise sügavus ja tugevamad melaniini ladestused pärast kiiritamist. Fotokeemilise reaktsiooni tõttu võib kõrgema tasemega footonivoog põhjustada rakus tuumavalkude ja mõnede ensüümide denaturatsiooni. Seetõttu kulub pärast ultraviolettkiirtega kiiritamist 6-8 tundi inkubatsiooniperioodi, enne kui rakkude muutused ja sümptomid ilmnevad, sealhulgas kuiva nahavalu, epidermise kokkutõmbumine ja isegi villid.


Tänu ultraviolettkiirte nõrgale tungimisele kudedesse on naha all olevad sügavad koed vähem vigastatud. Tõsised ultraviolettkiired võivad aga põhjustada süsteemseid reaktsioone, nagu väsimus, madal palavik ja unisus. Mõnedel inimestel on' nahk ultraviolettkiirte suhtes allergiline ja pärast valguse kokkupuudet tekib päikese dermatiit (tuntud ka kui päikesepõletus). Samuti võib haavanduda ja kärntõbi paljastada naha sügelev, surisev ja lõhnav nahk. Tegelikud vaatlused näitavad, et platoo piirkonnas 3500 meetri kõrgusel (UV on tavaliselt 3–4 korda suurem kui tavalisel alal) puutub kokku puutunud nahk keskpäeva paiku ultraviolettkiirgusega 20–40 minutit ja nahk tunneb end põletavalt ja koorimine; kestab 40–80 Minuti jooksul on nahal villitaolised villid ja tekivad erinevad kahjustused.