Hingavate veekindlate kangaste väljatöötamise ajalugu

- Nov 15, 2019-

Kaua aega tagasi kasutasid inimesed vihma vältimiseks looduslikke tooteid, näiteks volfriõli ja linaseemneõli, kandes riidele või paberile õhukindlat tent ja õlipaberit, mis saavutasid veekindla efekti, kuid see oli väga kõva ja tal oli halb vastupidavus. Pärast kummi leidmist tehti sellest kummiga kaetud riie. Kuigi see oli pehme, oli see siiski õhukindel ja ebamugav kanda. Gaasi läbilaskvuse probleemi lahendamiseks on leiutatud palju hüdrofoobseid raviaineid, näiteks varase alumiiniumi seebi hüdroisolatsioonivahendeid, parafiini emulsiooni jne. Tänapäeval töödeldakse tavalisi vihmamantleid hüdrofoobsete ainetega ja hiljutisi hüdrofoobseid aineid nagu silikoon ja orgaanilised ühendid fluoril on parem jõudlus. Suurepärane ja mitmekülgne. Sellist hüdrofoobset ainet kasutatakse tavalise kanga viimistlemisel veekindlaks kangaks, mida praegu nimetatakse esimest tüüpi veekindlaks kangaks.


Sünteetiliste materjalide ilmumine polümeeritööstusesse 1960ndatel andis palju polümeerkatteid, näiteks neopreeni, vinüüli, polüakrüültürosiini, polüuretaani jne, samal ajal kui sünteetiliste kiudude tööstuses välja töötati ülitugev, kerge, puhas nailonkangas. aluskangast, et muuta veekindel kangas pehmeks ja pehmeks. See toode on turul olnud populaarne enam kui kümme aastat tagasi. Kuna katte koostis erineb polümeerist sõltuvalt, võib lisada mitmesuguseid lisandeid. Seetõttu võivad paljud sordid anda mitmesuguseid suurepäraseid omadusi, nagu vastupidavus madalale temperatuurile, õlikindlusele ja hallitusele, lisatakse mõned hüdrofiilsed ained ja suurendatakse ka gaasi läbilaskvust, parandades seda veelgi. Praktiline esitus. Viimastel aastatel on polümeeriteooria ja sünteesitehnoloogia teinud suuri edusamme ja see on suutnud toota mikropoorega ülikergeid polümeerkilesid, mis on kanga külge seotud sidumis- või lamineerimismeetoditega, näiteks polütetrafluoroetüleenist mikropoorne kile ja nailonkangas. Komposiitmaterjalina lamineeritud, et kangas püsiks pehme ja kerge, võib kahvel olla hingav ja veekindel. Neid nimetatakse teist tüüpi veekindlaks kangaks.


1980. aastate alguses oli seal hingav veekindel kangas, mis oli valmistatud kõrge tihedusega kangast. See säilitas täielikult kanga loomuliku väljanägemise, ilma hüdrofoobsete ainete kasutamiseta ja ilma katteta ega kilekatteta, nii et see tundub hea ja stiil on pehme. suurepärane. Sellise suure tihedusega veekindla hingava kanga põhimõtet ja toimimist kirjeldatakse üksikasjalikult allpool, mida nimetatakse kolmandaks veekindla kanga tüübiks.