Meeste ujumisriiete evolutsioon

- Dec 03, 2019-

5d2d7105a31058950192da58

Naine ja kaks meest on kujutatud ühes tükis ujumistrikoodes. [Foto / John Springeri kollektsioon / corbis historical via Getty Images]

Kes suudab unustada selle pildi säravast, suurepäraselt toonitud Daniel Craigist kui 007, mis ilmub merest tema sinistes ujumisruumides 2006. aasta kasiinos Royale ? Kui loote rannas oma Bondi hetke, olge tänulik, et need teie villast kostüümid pole enam moes.

Oleme vette lasknud juba ammustest aegadest, kuid suplemis- ja ujumisriiete kahe sajandi pikkune ajalugu on kaasa toonud mitu stiili, sobivuse ja kanga revolutsiooni. Sajandeid oli ujumine ainult meeste kaitseala ja esimesed ujujad ei arvanud midagi vette hüppamisest, nagu loodus ette nägi.

19. sajandi lõpul kinkisid meessoost ujujad tülikaid ja kibedaid villaseid rõivaid, kuid 1920. aastateks olid veega ummistunud kootud flanell-ujumistrikood muutunud kõdunenud mälestuseks. Päikesepuudrite mood tähendas, et nii mehed kui naised soovisid paljastavaid ja tihedamalt kinnitatavaid kostüüme ning nii arendas Ameerika ujumisriiete ettevõte Jantzen unisex silmkoelised villakostüümid; neist said ülikonnad, mis muutsid suplemise ujumiseks. Ujumise olümpiavõitja Johnny Weissmuller sportis kuulsalt ühe esimestest pagasiruumipaaridest 30ndatel ja kümnendi lõpuks ujusid mehed üheosalise silueti juurest minema.

Tekstiiliuuendused viisid 50-ndate aastate lõpus USA supelrõivaste sildi Speedo pisikeste nailon- ja spandex-pükste leiutamiseni, samas kui 90ndatel juhtis sama ettevõte ülikiirete täis- ja poolpikkade kehakostüümide tekkimist. Punane pagasiruumi plakeeritud David Hasselhoff, kes treppis Baywatchi beebitäie Los Angelese randade ümber, aitas 90ndatel 1990ndatel teha reisikohvritest meeste jaoks kohustusliku ujumisriietuse, kuid samal ajal juhtus surfarirevolutsioon põlvepikkusesse. , lahtised laudpüksid, mis on tänapäeval maailma randades kõige tavalisemad siluetid.

Hiljutised tekstiiliuuendused on mänginud otsustavat rolli olümpiarekordite purustamisel, samuti kloorikahjustuste vastupanemisel ja kaitseks kahjulike UV-kiirte eest. Milliseid täiendavaid seismilisi muutusi ujumisriiete moemaailm toob? Küsige kohalikult teadlaselt.