Tekstiilitööstus kudub vaesusest väljapääsu Xinjiangis

- Feb 20, 2020-


Tekstiilitööstus mängib üha suuremat rolli kohalike elanike abistamisel vaesuse vähendamisel Xinjiangi Uyguri autonoomse piirkonna lõunaosas pärast seda, kui eelmisel aastal loodi üle 95 000 uue töökoha.

Xinjiangi Uyguri autonoomse piirkonna tööstuse ja infotehnoloogia osakonna peadirektor Nijat Ismayil ütles, et riigi suurim puuvillatootmis- ja -töötlemisbaas Xinjiang on seadnud prioriteediks oma tekstiilitööstuse arengu, mis eeldatavasti suurendab piirkonna tööhõivet veelgi määra.

"Eelmisel aastal võttis piirkond kasutusele erisoodustuspoliitika, et edendada piirkonna tekstiilitööstuse arengut ja julgustada piirkonna lõunaosa nelja prefektuuri asutama rohkem tekstiiliettevõtteid, pakkudes tekstiilile spetsiaalset veo- ja elektritoetust ettevõtted, "ütles Ismayil.

Textile industry weaving way out of poverty in Xinjiang

Tekstiilitööstus mängib üha olulisemat rolli kohalike elanike abistamisel vaesuse vähendamisel Xinjiangi Uyguri autonoomse piirkonna lõunaosas. [Foto edastatud saidile chinadaily.com.cn]Ta ütles, et poliitika ja investeeringud toetavad eriti rõiva-, kodutekstiili-, kudumis-, vaipade ja tikkimistööstuse ettevõtteid, kus töötab tavaliselt palju töötajaid.

Xinjiang on lõpetanud 2019. aasta esimese 11 kuuga tekstiili- ja rõivatööstuses põhivara investeeringu, mille väärtus on enam kui 170 miljardit jüaani (24,6 miljardit dollarit).

"Xinjiangi tekstiilitööstus on nüüd pärast varasemate tehniliste seadmete digitaalse ja intelligentsuse taseme parandamiseks tehtud pingutusi muutnud varasema madala tõhususega olukorda. See on aidanud edendada piirkonna tööstuslikku ümberkujundamist ja ajakohastamist, et saavutada keskkonnasäästlik ja jätkusuutlik tekstiilitööstus arengut, "ütles Ismayil.

Mandri tekstiilitööstuse arendamise juhtpositsioonil olnud Xinjiang on nüüdseks registreerinud kokku 3 141 tekstiiliettevõtet, mis annavad tööd enam kui 600 000 kohalikule elanikule.

Ja suuremad kodumaised tekstiiliettevõtted on asutanud oma ettevõtted ja tootmisrajatised Xinjiangis.

Kohalik paar, Raihangul Kamil ja Mahmut Alat, teenisid oma kuueliikmelise perekonna rahaliseks toetamiseks oma 8-mu (0,53 hektari) põllumaal põllumajandusega umbes 20 000 jüaani (2892 dollarit) aastas.

Textile industry weaving way out of poverty in Xinjiang

Pärast seda, kui nad eelmisel aastal tekstiiliettevõttes tööle hakkasid, võiksid nad nüüd ulatuda umbes 60 000 jüaani (8676 dollarit) aastasissetulekuni.

Kohalikus tekstiiliettevõttes kvalifitseeritud kvaliteedikontrolli tehnikuks saanud Kamil loodab vaesuse maha jätta.

"Ma ostaksin kõigepealt auto, kui teenin piisavalt raha, ja siis ostaks linnas korteri," rääkis naine.