Tekstiiliettevõtete pank BRI majanduskasvu tagamiseks

- Jan 13, 2020-

textile firm


Hiina tekstiilitööstus, sektor, mis pakub töökohti enam kui 27,15 miljonile inimesele nii tootmises kui ka müügis, kasutab turvavööde ja teede algatusega seotud majanduses rohkem kasvuõmblusi ja parandab rõivatootjate innovatsioonivõimekust, et sel aastal konkurentsis püsida, ütles vanem tööstuse ametnik.


Kuna osalevad riigid peaksid eeldatavasti allkirjastama sel aastal piirkondliku ulatusliku majanduspartnerluse, peab Hiina tekstiilitööstus kiirendama toodete, tootmisvõimsuse ja kaubanduse struktuuri kohandamist, et integreerida regionaalareng järgmisse etappi paremini, ütles Hiina riikliku tekstiili- ja tekstiilitööstuse president Sun Ruizhe. Riietusnõukogu.


"Reeglite lihtsustamine ja ühtlustamine suurendab ressursside vooge piirkonnas ning vähendab tehingukulusid ja riske," ütles ta, lisades RCEP-i, piirkondliku koostöö sisu veelgi rikastamist sellistes valdkondades nagu digitaalmajandus ja intellektuaalomandi kaitse, sillutades teed tulevane koostöö tööstusharude vahel kogu megakaubandusblokis.


Selliste arenevate turgude nagu Vietnam, India ja Bangladesh tõus on muutnud ka tööjaotuse struktuuri ja kaubandust globaalses tekstiiliäris, ütles ta.


Püügipõhise CNTACi andmed näitavad, et arenenud turgude nõrk nõudlus ja protektsionismi tõus vähendasid Hiina tekstiili- ja rõivatoodete eksporti eelmise aasta jaanuarist oktoobrini 2,2 protsenti 232,31 miljardi dollarini.


Vahepeal vähenes Hiina tekstiili- ja rõivakaupade vedu USAsse, Euroopa Liitu ja Jaapanisse vastavalt 4,5 protsenti, 5 protsenti ja 5,5 protsenti, samal ajal kui Hiina kogueksport vööde ja maanteede algatuses osalevatesse riikidesse ja piirkondadesse kasvas. 1,3 protsenti ja eksport Aafrikasse hüppas eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 6,6 protsenti.


Toote väärtuse parandamiseks ja kliimamuutustega võitlemiseks ütles Sun, et rohelistest tekstiiltoodetest on juba saanud uus trend tekstiilitööstuses.l


"Hiina tekstiilitootjad on juba hakanud kasutusele võtma taastuvaid energiaallikaid, keskkonnasõbralikke tekstiilmaterjale, sealhulgas biomassikiudu ja ringlussevõetud aineid, et muuta kogu tootmisprotsess saastevabaks, samuti vähendada sõltuvust toornaftast, kui toodetakse tavalisi sünteetilisi materjale nagu nailon või polüester, "ütles ta.


Kuna neljas tööstusrevolutsioon on alles lapsekingades ja paljud tehnilised rakendused on ebaküpsed, võib Suni sõnul teatavate uute tehnoloogiate ebastabiilsus põhjustada suuremaid esialgseid investeeringuid ja proovikulusid.


Näiteks teatas Adidas novembris, et peagi suletakse tema kaks automatiseeritud tehast Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides ning see viib võimsuse Aasiasse.


Pekingi Hiina ühiskonnateaduste akadeemia tööstusökonoomika instituudi direktor Huang Qunhui ütles, et kodumaistel ettevõtetel peab olema ratsionaalne suhtumine suhteliselt arenenud tööstusrakendustesse, nagu kvantarvutid ja muud tekkivad tehnoloogiad, ning nad peavad kasutama rohkem ressursse innovatsiooni ja rohelise arengu jaoks et paremini konkureerida oma väljakujunenud ülemaailmsete konkurentidega.


Zhejiangis asuv mitme kaubamärgiga moeettevõte Ningbo Peacebird Fashion Co Ltd plaanib laiendada oma ülemaailmset kohalolekut paindlikumate kaubamärgistrateegiate, rahvusvaheliste disainerite ja innovatsiooni abil.


Ettevõtte esimehe Zhang Jiangpingi sõnul siseneb ettevõte peagi pärast seda, kui on teada saanud kohalike tarbijate suurem ostujõud ja muutunud eluviis, näiteks välisturgudele nagu Vietnam ja Malaisia.


"Hiinal on vapustavad disainerid, suur turg ja silmapaistvad kaubamärgid, kuid see peab globaalsetele tarbijatele teadvustama Hiina kaubamärkide võlu, mida saab kindlasti reklaamida suuremal laval," sõnas ta.


Ettevõtte juht leidis ka, et ristmüügist on paljude sektorite jaoks saanud kuum termin. "Brändikoostöö äratab tarbijate uudishimu, andes neile uue põhjuse kulutamiseks. Tavaliselt loob see ootamatut tagasisidet turult ja korralikku müüki nii kodu- kui välismaal," sõnas ta.