Madala takistusega spordikangas

- Dec 03, 2019-

Madala vastupidavusega spordikangas

Ujumise ja suusahüppe võistlustel on vahe tiheda konkurentsi tõttu sageli 0,01 sekundit. Seetõttu loodi selliste spordimängurite vajaduste rahuldamiseks madala takistuse funktsioon. Ujumisriiete jaoks on Nylon Superfine Dan. Suure silmusega (32G) kahepoolne lõimekootud kangas, mis on segatud nailonlõnga ja elastse lõngaga, näiteks Toray Acquapini kangaga, võib vähendada hõõrdetakistust vees 10%.

Teisel tootel, Acquaspecil, on parem funktsionaalsus, see võib vähendada tõmbejõudu kuni 15% ja see on valmistatud pinnapealse polüesterpeenist teksad. Teised, näiteks Descente, kasutavad gofreeritud töötlustraati, et moodustada kanga pinnale väga õhukesed sooned, et saavutada vees hõõrdetakistuse vähendamise funktsioon. Õhuvedeliku jaoks kasutatakse sama kujunduskontseptsiooni, et vähendada õhus olevate suusahüppajate vastupidavust.

Dimplexi kangas on Descente'i ja Eschleri koostöö. Lainepapist töötlemistraat moodustab suusahüppekanga pinnale kumera kuju, nii et jooksja saab õhutakistust minimeerida stardi, õhkutõusu ja õhulennu ajal.