Jacquard-kangas ja selle hooldus

- Jul 22, 2019-

Kui kangas kootud, kasutatakse lillemustri moodustamiseks lõime ja koelõike, lõngade arv on hea ja toorpuuvill on äärmiselt nõudlik. Selle võib jagada kootud, lõimekootud ja koelõmmeliseks žakaarmadratsiks. Kudedest kootud kangas on horisontaalselt ja pikisuunas tõmmates hea elastsusega. Lõimekootud ja kootud žakaarvarras on horisontaalne ja pikisuunas venitatud, ilma elastsuseta.

Kanga hooldus

Pesemine: rõivad on kootud proteiinilaadse õrna tervishoiukiuga. Pesemist ei tohiks hõõruda töötlemata esemetesse ja pesta pesumasinaga. Riideid tuleks 5–10 minutiks külma vette kasta ja vähese vahutavusega puhastusvahendit või neutraalset saab sünteesida spetsiaalse siidpesuvahendiga. Seep on kerge ja lohakas (kui see on väike riidetükk, näiteks pesusall, on hea kasutada ka šampooni) ning värvitud siidkleiti saab korduvalt puhta veega loputada.

Kuivatamine: Pärast pesemist ei tohiks rõivaid päikese käes hoida ja kuivatada kuivatiga. Üldiselt tuleks see asetada jahedasse ja ventileeritavasse kohta kuivama. Kuna päikese käes olevad ultraviolettkiired muudavad siidikanga kergesti kollaseks, tuhmuvad ja vananevad. Seetõttu pole pärast siidrõivaste pesemist soovitatav vett väänata. Seda tuleb õrnalt loksutada, vastaskülg jaotada laiali, kuivatada kuivaks 70% -ni ja seejärel triikida või raputada.

Triikimine: rõivaste kortsudevastane toime on pisut halvem kui keemilisel kiul, seega on olemas ütlus, et "ükski kortsu pole päris siid". Pärast riiete pesemist on need kortsus ja vajavad triikimist, et need oleksid karged, elegantsed ja ilusad. Triikimisel kuivatage riided 70% -ni kuivaks ja piserdage vett ühtlaselt. Oodake 3-5 minutit ja seejärel triikige. Triikimistemperatuur peaks olema alla 150 ° C. Aurora tekke vältimiseks ei ole triikraual soovitatav siidipinda otseselt puudutada.

Säilitamine: Rõivaste, õhukese aluspesu, särkide, pükste, seeliku, pidžaama jms konserveerimine tuleb kõigepealt pesta, triikida ja seejärel koguda. Pesemata ja pesemiseks ebamugavad sügis- ja talveriided, sõtkumisnuudlid, hiina riided ja cheongsami tuleks puhastada keemilise puhastuse abil ja triikida hallituse ja prussakate tekke vältimiseks. Pärast triikimist võib see mängida rolli ka steriliseerimises ja kahjuritõrjes. Samal ajal tuleks tolmu saastumise vältimiseks riiete hoiustamiseks mõeldud karbid ja kapid hoida võimalikult puhtana ja suletuna.