Invista kahekordistab Foshani võimekust

- Dec 11, 2019-

Kaasates kapitali sisendiks 99,6 miljonit dollarit, suurendab laienemine Foshani baasi iga-aastast spandeksi tootmisvõimsust 24 500 tonnini, kahekordistades algfaasi mahu ja laiendades koguinvesteeringut 227,6 miljoni dollarini.


Laiendus muudab Invista Foshani baasi üheks maailma suurimaks spandeksi tootmise baasiks ja Lõuna-Hiina Guangdongi provintsis üheks suurimaks välismaiselt rahastatavaks kiudprojektiks.


"Hiinast on saanud suurim spandeksi tarbiv riik maailmas," ütles Invista rõivaäri president David Trerotola.

"Laienemisega näitab Invista jätkuvalt meie pühendumust maailmaturule ja Hiinale ning meie võimet turu muutuvaid vajadusi ette näha ja neid täita."

"Me jätkame püüdlusi olla diferentseeritud kiudude ja sellega seotud tekstiiliinnovatsioonide juhtiv tootja, müüja ja turustaja rõivatööstuses."

Kolmapäeval antud intervjuus ajalehele China Daily kordas president Hiina strateegilist tähtsust.

Ta ütles, et Invista spandeksi tootmisvõimsus Hiinas moodustab nüüd poole kogu tema kogutoodangust ja riigi müügitulu moodustab poole kogu kogu maailmas.

"Invista jätkab oma investeerimisalgatusi, et tugevdada oma positsiooni Hiinas," ütles ta ja lisas, et ettevõtte koguinvesteeringud riigis on juba ületanud 600 miljonit dollarit, teiste tootmishoonetega asuvad Jiangsu provintsis ja Shanghais Ida-Hiinas.

Käimasolevate investeerimisprojektide hulgas on Hiina tekstiiliuuringute keskus, selle turvapadjakiudude tehase laiendamine ning nailonist vahesaaduste ja polümeeride rajatis Shanghais, mille investeeringute kogusumma on kokku umbes 300 miljonit dollarit.

Uute kiu-, kanga- ja rõivainnovatsioonide väljatöötamiseks ja turustamiseks mõeldud uurimiskeskus alustab tööd 2012. aasta keskel; oma turvapadjakiudude tehase laienemine 18 kuuga; ning nailonvaheühendid ja polümeeride rajatis, 2014. aastal.

Hiina turunõudlus elastaani järele oli 2010. aastal hinnanguliselt 270 000 tonni ja eeldatakse, et lähiaastatel jätkub kasv kahekohaliselt.