Tal on suurem laiendatavus ja paindlikkus

- Apr 07, 2019-

Tihedus, lõngade arv, grammkaal, lõnga väändumine, lõnga tugevus, kanga struktuur, kanga paksus, mähise pikkus, kanga katte tegur, riide kokkutõmbumine või kootud kokkutõmbumine, painutamine deformatsioon, tõmbetugevus, rebimisjõud, liigend tugevus, ühekordse lõnga tugevus, lõnga joontihedus, konksuvastane, kortsude taastumise nurga katse, jäikuskatse, veekindluse katse, lekkekindlus, elastsus ja taastav jõud, gaasi läbilaskvus, veeauru läbilaskvus, üldine rõivapõletamine, laste õhtul kulumine, lõhkemine tugevus, kulumiskindluskatse, pritsimisvastane jne.

Värvipüsivus (proov), värvipüsivus hõõrdumisele, värvikindlus kloori suhtes, värvikindlus mitte-kloori pleegitamisel, värvikindlus kuivpuhastusele, tegelik värvipüsivus (riided, kangas), higipüsivus Kraad, värvikindlus veele, kerge vastupidavus valgusele, värvikindlus merevee suhtes, värvipüsivus süljele.

Kootud materjal on pehme, lisaks hea kortsukindlusele ja hingavusele, on see ka laiem ja elastsem, sobib aluspesu, sukkpüksid ja spordirõivad. Kootud kangast võib kasutada ka rõivana pärast struktuuri muutmist ja mõõtmete stabiilsuse parandamist. Kootud kangad võivad olla kootud halli kangasteks, lõigatud ja õmmeldud mitmesugusteks kudumideks või kootud otse täielikult moodustunud või osaliselt moodustunud toodeteks, nagu sokid ja kindad. Lisaks aluspesule, ülerõivale, sokkidele, kindale, mütsidele, lehtedele, voodikattele, kardinatele, sääsevõrgudele, vaipadele, pitsidele ja muudele rõivastele, elu- ja dekoratiivkangastele kasutatakse ka silmkoekangaid tööstus-, põllumajandus- ja meditsiinivaldkonnas. Näiteks tolmu eemaldamiseks kasutatav filterriie, nafta ja gaasi ülekande kõrgsurvevoolik, kummi- ja plastitööstuse polstriie, õlivoolu poom, ehitusvõrk, põllumajandus- ja kõrvalsaaduste pakendikott, niisutamiseks mõeldud madalsurvevoolik ja väetamine, põllukultuurid Lõika võrgud, võrkude kaitsmine nõlvade, kalavõrkude, kunstlike veresoonte, kunstlike südameklappide, sidemete ja põlvekaitsmete jaoks. Kootud kangaste puuduseks on see, et need on kergesti konksud ja suurust on raske kontrollida.