Feel Thick, Full, Soft, elastne, soe

- Apr 06, 2019-

Kootud kangas on kangas, mis on moodustatud lõnga painutamise teel kudumise nõelaga ja üksteisega ühendamise teel. Kootud kangad erinevad riidest, et neil on kangas erinev kuju. Kudumine on jagatud kude kootud kangast ja lõime kootud kangast. Praegu on silmkoelised kangad laialdaselt kasutatavad rõivatekstiilides ja -vooderites, kodutekstiilides ja muudes toodetes ning on tarbijate seas populaarsed.

Lõimekudumine kasutab paljusid lõnga, mida tuleb samaaegselt sileda kanga pinna pikisuunas (lõime suund), ja kude kudumine toimub üksteise järel ühe või mitme lõngaga riie pinna ristsuunas (kude).

Kududega kootud kudumid võivad olla moodustatud vähemalt ühe lõnga abil, kuid tootmise tõhususe parandamiseks kasutatakse tavaliselt kudumiseks paljusid lõnga; ja lõime kootud kangas on kangas, mida ei saa moodustada, üks lõng Ainult ühe mähise silmus võib moodustada. Kõik koelõngad saab eemaldada vastassuunas kudumise suunas, kuid lõime kootud ei saa.

Lõime kootud kangad ei saa olla käsitsi kootud. Kududega kootud kangast on venivus, kõverdumise omadus ja dispergeeruvus. Lõime kootud kangal on stabiilne struktuur ja väike elastsus, kuna see moodustab ümbritseva sõlme.

Üks neist on Rascheli kangas, mille põhijooneks on see, et lille kuju on suur, kanga pind on kare ja on palju auke, peamiselt dekoratiivkangast;

Teine on trikotaaži kangas, millel on peen kangas ja vähem värvi, kuid väljund on kõrge. Seda kasutatakse peamiselt kangaste ja trükitud kangaste katmiseks. Neid kangaid kasutatakse peamiselt keemiliste kiudude puhul, vastasel juhul on tootmise efektiivsus äärmiselt madal.

Sageli on see valmistatud sünteetilistest kiududest nagu polüester, nailon, vinüül ja polüpropüleen ning on ka kootud puuvillast, villast, siidist, kanepist, keemilisest kiust ja segatud lõngast. Kasuliku mudeli eeliseks on hea pikisuunaline mõõtmete stabiilsus, kanga tugevus, väike dissotsiatsioon, kõverdumine, hea õhu läbilaskvus jms. Kuid selle külgsuunaline pikendamine, elastsus ja pehmus ei ole nii head kui koelõngad.