Lõimkootud kanga arenduslugu

- Aug 05, 2019-

Alates maailma esimese lõimekudumismasina ilmumisest 1775. aastal on lõimekootud kanga tehnoloogia arenenud aeglaselt. Kuni teise maailmasõja lõpuni pakkus sünteetiliste kiudude tulek lõimekootud kanga tootmiseks kiireks tootmiseks sobivaid tooraineid.

Ülitäpsete nukkide ja sidemete väljatöötamine on viinud võrkkanga edasiarenemiseni tänapäevasteks masinateks. Saksamaa ettevõtted Kalmya ja Liba on teinud suuri edusamme kiirete võrkkangaste, värvi- ja võrgusilmadega toodete valmistamisel.

1960ndatel hakati tootma Hiina juhuslikke lõimekootud kangaid, mis oli äärmiselt ebaoluline. Alates 1980. aastatest on lõimekootud võrkkangaste turuletoomine ja KS-võrkkangaste masstootmine koos Saksamaa tehnoloogia ja kaubandusega olnud lõimekootud võrkkangaste tootmisel Hiinas verstapostiks.

Pärast sisenemist 21. sajandisse on Hiina alustanud järjekordse lõimekootud silmkoekanga lainega. , lühikese kiirusega spetsiaalse jõu lõime kudumismasin, raschel-lõime kudumismasin, mitmeotstarbelise spetsiaalse jõu lõime kudumine keskmise liikumisega, arvuti juhtimine Jacquardi tüüp, mitme kammiga masin, erinevad topeltnõelaga voodimudelid, kahe- ja mitmeharuline Aksiaalmudeleid kasutatakse tööstuslike võrkkangaste jaoks ja tehnilised näitajad on kõik rahvusvahelisel kõrgel tasemel.