Hiina tekstiiliettevõtted, kes soovivad USA turu laiendamist

- Feb 01, 2020-

0201

Töötaja lisab lõnga masinale Ida-Hiina Zhejiangi provintsis Ningbo asuvas tekstiilitehase töökojas oktoobris 2019. [Foto edastati ajalehele China Daily]


"Oleme investeerinud 7 protsenti oma aastasest tulust oma teadus- ja arendustegevusse alates 2015. aastast," ütles Jiang Nan, Jiangsu provintsis asuva ettevõtte RomRol Outdoor tegevdirektor ja peadirektor, kes on pühendunud funktsionaalse kanga ja rõivaste arendamisele teenindamiseks enamasti õuemargid ja moeväliskollektsioonidega kaubamärgid.


Äsja lõppenud Hiina tekstiili- ja rõivamesside messil New Yorgis esitles RomRol Outdoor osalejaid, nimelt jaemüüjaid, disainereid ja kaubamärke, catwalk show, mis tutvustas selle erinevaid tipptasemel tehnoloogiaid. Selle valgust neelav kangas ja temperatuurianduri kangas osutusid kõige pilkupüüdvamaks.


RomRol Outdoor on vaid üks paljudest Hiina ettevõtetest, kes rõhutavad tehnoloogiat ja innovatsiooni, et olla maailmaturul konkurentsivõimelisemad.

"Oleme Saksamaa ja Jaapani riikides, nagu näiteks Saksamaa ja Jaapan, kolleegidega veel kümmekond aastat maha jäänud, kuid see tähendab ka, et meil on tohutu kasvupotentsiaal," ütles Jiang.


Ta selgitas, et Hiina ettevõtted vaatasid varem ainult niigi suurt siseturgu, kuid kuna siseturg muutub küllastunuks ja suhtlus rahvusvaheliste partneritega üha tihedamaks, on nad nüüd innukamad konkureerima globaalsel areenil ja laiendama oma rahvusvahelist turuosa.


Näitus toimus paralleelselt kodutekstiilide allhanke, Apparel Sourcing USA ja Texworld USA ekspositsioonidega, kõik selle nädala alguses Javitsi keskuses ning tõi kokku enam kui 300 eksponenti 17 riigist ja piirkonnast üle maailma.

Enam kui pooled eksponentidest olid pärit Hiinast ning nad toodavad puuvilla, funktsionaalseid kangaid, kudumeid, kunstkarusnahka, tikandeid, pitsi ja palju muud.


Grit & Zest, mille peakontor asub Hiina Kagu-Xiameni linnas, asutas 2012. aastal filiaali USA-s. Spetsialiseerudes ujumisele, aktiivsele, sportlikule ja vabaajarõivastele, on ettevõte üks varasemaid, kes on Ameerika Ühendriikides esindatud. klientidega sujuvamaks suhelda ja nende taotlustele kiiremini vastata.


USA ettevõtte Grit & Zest president Mary Chua ütles, et kuna tööjõuressursside ja konkurentsivõimeliste hindade suhtelistel eelistel on USA-s tooteid olnud lihtne müüa.

"Kuid mitte enam," ütles Chua ja lisas, et alates 2015. aastast on ettevõte oma klientidega äri tehes pakkunud rohkem lisandväärtusega tooteid.


Bränd pakub disainiabi ja asjatundlikku järelevalvet proovitsüklist tootmiseni. Selle teenuste hulka kuuluvad kollektsiooni arendamine, mitmekeelne tehnikapakk, tekstiilidisain, trükidisain, graafiline disain, kanga ja sisustuse hankimine, testimine, riistvara kujundamine, etiketi või pakendi kujundus ja rõivaste sobivuse kontroll.

Chua sõnul seisneb ettevõtte konkurentsieelis just selles, et ta suudab pakkuda kogu paketti. Lisaks, kui startupil on olemas ainult oma rõivaste disaini kontseptsioon, kuid ta ei tea, kust alustada, saab ka Grit & Zest aidata.


"Peame suundumusi tähelepanelikult jälgides kohanema ja muutuma," ütles Chua.

Üha suurem arv Hiina ettevõtteid laiendab ka oma globaalset jalajälge, et näidata USA klientidele, et nad on paindlikud ja neil on piisavalt võimsust.

Jiangsu Guotai Huasheng Industrial Co Ltd tegevdirektori asetäitja Xu Yan ütles, et ta on loonud üsna mitu partnerlust Kagu-Aasia riikide, näiteks Vietnami ja Indoneesia tootjatega, ning tal on juba Myanmaris kolm oma tehast.


"Kõik sai alguse kahe kuni kolme aasta jooksul, kui mõistsime, et peame otsima muid tootmisbaase kui Hiina," ütles Xu.

Hiina ettevõtted pöörduvad oma klientide vajaduste rahuldamiseks Kagu-Aasia riikide või isegi Aafrika riikide poole ja viivad osa oma tootmisvõimsusest väljapoole Hiinat, et keskmise ja kõrge kvaliteediga tooteid saaks siiski Hiinas toota, teatasid tööstuse siseringid. .


Nad lisasid, et nüüd konkureerivad Hiina ettevõtted globaalsel areenil, sest areenile on jõudnud ka sellised riigid nagu Vietnam, samal ajal kui need, mis juba pikka aega olemas, nagu Jaapan, üritavad endiselt edasi liikuda.


"See on väljakutse, millega peame silmitsi seisma," sõnas Xu.