Kapillaarefekt võimaldab kiududel kiiresti imada niiskust ja higi nahapinnalt

- Apr 07, 2019-

Niiskust imavaid kangaid nimetatakse sageli "niiskust imavateks kangadeks" või "hingavaks kangaks". Selle inglise keelt nimetatakse tavaliselt "MoistureWickingFabric" ja "MoistureAbsorptionPerspirationFabric".

Niiskust imavatel kiududel on üldjuhul suur eripind ja pinnal on palju poore või sooni. Ristlõige on üldiselt eriline kuju. Kapillaarmeetodil võivad kiud difusiooni teel kiiresti naha pinnal niiskuse ja higi imenduda.

Niiskust imava kanga funktsioonid hõlmavad peamiselt polüestri niiskust imavat kangast ja nailonist niiskust imavat kangast, kuna polüestri niiskust imav kangas on omamoodi väga kristalne kiud. Molekuli peaahelas ei ole hüdrofiilset rühma, seega on see hüdrofoobne ja tal on nõrk niiskuse neeldumine ja higistamine. Seetõttu on riided niiskuse läbilaskvuse poolest nõrgad ja tal on peen tunne. Staatilise elektri kogunemine põhjustab ka erinevaid probleeme. Kogu kosmeetikat kandva polüestri arendamise ajal. Seda rakendatakse peamiselt füüsikaliste ja keemiliste modifikatsioonide või nende kahe kombinatsiooni abil.

Nailonist niiskust imavat kangast, polüestrist niiskust imavat kangast: niiskust imavat kangast nimetatakse sageli "niiskust imavaks kangaks" või "hingavaks kangaks", selle inglise keelt nimetatakse tavaliselt "niiskuse imavaks kangaks", "niiskuse neeldumise hõõrdumise kangaks". Niiskust imavatel kiududel on üldjuhul suur eripind ja pinnal on palju poore või sooni. Ristlõige on üldiselt eriline kuju. Kapillaarmeetodil võivad kiud difusiooni teel kiiresti naha pinnal niiskuse ja higi imenduda.