Hingav ja veekindel põhimõte

- Nov 15, 2019-

Esimene tüüp on tuntud selle poolest, et kangas immutatakse mitmesuguste hüdrofoobsete ainete emulsiooni või lahusega, kuivatatakse ja küpsetatakse hüdrofoobse geeni moodustamiseks kanga pinnale veekindluse tagamiseks. Gaasi läbilaskvus on erinevate hüdrofoobsete ainete puhul pisut erinev, kuid veekindlus pole ideaalne, veerõhu vastupidavus on madal ja see ei ole pesemiskindel.


Teine tüüp kasutab peamiselt katte ja kile mikropoorseid omadusi. Varem lisati kattekihti hüdrofiilseid osakesi, poorseid täiteaineid, vahustavaid aineid jms, et higi saaks kattekihist eralduda, kuid need meetodid saadi. Väikesed augud ei ole ühtlased ja ei saa veetilkade imbumist täielikult blokeerida. Lähtudes kõrge polümeeri mikrostruktuurist, leitakse, et teatud polümeerid võivad kindlates protsessitingimustes moodustada maatriksstruktuuri, mis koosneb fibrillidest, deformeerituna ühepoolse venituse abil, ja moodustada ridade ja sammaste vahel mikroporusid. Pärast kuumtöötlemist struktuur fikseeritakse. Pooride läbimõõt on 0,2–10 μm ja poorsus on vähemalt 80%, mis võrdub rohkem kui miljardiga mikropoore ruutsentimeetri kohta, kuna mikropooride läbimõõt on 1/5000 veepiiskade läbimõõdust. 1/20000, mis on umbes 700-kordne veeauru molekulide läbimõõt, võib takistada veepiiskade läbimist ja lubada veeauru molekulidel vabalt liikuda. Struktuur on näidatud joonisel 1. Higi aur kasutab temperatuuri erinevust riietusesisese temperatuuri ja ümbritseva õhu temperatuuri vahel. Niiskus on halb ja juhitakse välismaailma.


Kolmas tüüp on ülipeente kiudude ja ülikõrge kahanemise tehnoloogia kombinatsioon. Kasutades 0,1 denjeetilist või peenemat ülipeenet kiudu, on kanga lõime suunas rohkem kui 10 000 kiudu tolli kohta ja koel on 5 tooni tolli kohta. 60 000 kiudu, on selle kanga tihedus umbes 20 korda tavalise kanga tihedus. Pärast kahanemist moodustab kangas 60% algsest kanga pindalast. Seetõttu on kangas tihedalt kootud, nagu sünteetiline nahk. Pinnal on peen kohev plexus ja poorid on kõigest umbes 7 mikronit, see mängib hingava ja veekindla rolli. Konstruktsiooniskeem on näidatud joonisel 2. Mikrokiud võib olla sünteetiline kiud, näiteks polüester või nailon, või puuvillakiust veekindla ja hingava kanga arengusuund.


Veekindel ja hingav on vastuolulised indikaatoripaarid. Suurepärase veekindluse ja suurepärase õhu läbilaskvuse rangeid nõudeid on võimatu tingimata nõuda. Viimaste aastate kohaselt on inimestel objektiivselt arusaadav, millistes tingimustes tuleks erinevaid materjale kasutada. Hingavus. Inimesed peaksid olema hingavad mitmesuguste tegevuste ajal. Uuringute kohaselt pakuti välja minimaalse õhu läbilaskvuse kontseptsioon 2500 g / m 2 · 24 tundi. Vedeliku mehaanika seisukohast usub USA, et veekindla materjalina ei tohiks minimaalne hüdrostaatiline rõhk olla väiksem kui 1,76 kg / cm2. Etalonindikaatorite abil on lihtne võrrelda erinevat tüüpi hingavate veekindlate kangaste toimivust. Praegu turul olevate hingavate veekindlate kangaste seeria, mis on nendele näitajatele lähedal, on ületatud. Usun, et lähitulevikus areneb kangaste hingavus uuele kõrgusele.

发送 反馈

历史 记录