Anti-pilling, vähendage staatilist

- Apr 06, 2019-

Polüester on sünteetiliste kiudude oluline sort, mis on Hiina polüesterkiudude kaubanimi. Kiu moodustav polümeer, mis on saadud polü (tereftaalhappe) (PTA) või dimetüül-tereftalaadi (DMT) ja etüleenglükooli (MEG) esterdamise või ümberesterdamise ja polükondensatsiooni teel. Polüetüleentereftalaat (PET), ketrus ja järeltöötlus.

Sulamiskeerimismeetodil saadud polüestri mikroskoobil täheldatud morfoloogiline struktuur on ümmarguse ristlõikega ja puudub spetsiaalne pikisuunaline struktuur. Hõõglambi fibrilli koe võib täheldada elektronmikroskoobi all.

Vormitud kiud võivad muuta kiudude elastsust, andes kiulile erilise läige ja mahukuse ning parandades kiudude ühtekuuluvust ja kattuvust, samuti peenestamist ja staatilist vähendamist. Näiteks on kolmnurkse kiudude sädelev mõju; viiekarvasel kiul on läikiv läige, hea tunne ja on vastupidav pillingile; õõneskiud on väikese tihedusega ja hea soojusega.

1. kõrge tugevus. Lühikese kiu tugevus on 2,6 kuni 5,7 cN / dtex ja kõrge tugevusega kiud on 5,6 kuni 8,0 cN / dtex. Madala hügroskoopsuse tõttu on selle niiskuse tugevus põhimõtteliselt sama kui kuivaine tugevus. Löögitugevus on 4 korda kõrgem nailonist ja 20 korda kõrgem viskoosist.

2. Hea elastsus. Elastsus on villase lähedane ja kui seda venitatakse 5% kuni 6%, saab selle peaaegu täielikult taastada. Kortsutuskindlus on parem kui teised kiud, st kangas ei ole kortsus ja mõõtmete stabiilsus on hea. Elastsusmoodul on 22 kuni 141 cN / dtex, mis on 2 kuni 3 korda kõrgem nailonist. Polüesterkangal on kõrge tugevus ja elastsus, seega on see vastupidav, kortsuvaba ja mitte-raud.

3. Kuumakindel polüester toodetakse sulamist ketrusmeetodil ja moodustunud kiudaine võib edasi kuumutada ja sulatada ning see on termoplastne kiud. Polüesteril on kõrgem sulamispunkt ja väiksem soojusvõimsus ja soojusjuhtivus, seega on polüesterkiu kuumakindlus ja soojusisolatsioon kõrgemad. See on sünteetiliste kiudude seas parim.

4. Hea termoplastsus ja halb vastupidavus sulamisele. Polüester on sünteetiliste kangaste kõige kuumuskindel kangas tänu siledale pinnale ja tihedatele sisemolekulidele. See on termoplastne ja seda saab valmistada pikadeks voldideks volditud seelikuteks. Samal ajal on polüesterriie nõrk sulatamise suhtes ning on kergesti moodustavad aukude või Marsi puhul avasid. Seetõttu tuleb kulumisega vältida kokkupuudet sigaretipakidega, sädemetega jne.

5. Hea kulumiskindlus. Kulumiskindlus on ainult parim nailon, millel on parim kulumiskindlus, parem kui muudel looduslikel ja sünteetilistel kiududel.

6. Hea valgustugevus. Valgustugevus on teine ainult akrüülile. Polüesterriie on parem valgustugevus ja nende valgustugevus on parem kui looduslikest kiududest kangad, välja arvatud akrüülkiud. Eriti klaasi tagaküljel on valgustugevus väga hea, peaaegu sama, mis akrüülkiud.

7. säilitusaine. Vastupidavad pleegititele, oksüdeerijatele, süsivesinikele, ketoonidele, naftatoodetele ja anorgaanilistele hapetele. Vastupidav lahjendatud leelisega, ei karda hallitust, kuid kuum leelis võib selle laguneda. Samuti on tugev happe- ja leeliskindlus ning UV-vastupidavus

8. Värvimine on halb, kuid värvipüsivus on hea ja seda ei ole kerge hajutada. Kuna polüestri molekulaarahelal puudub spetsiifiline värvimisrühm ja polaarsus on väike, on värvimine keeruline, värvuvus on halb ja värvimolekulid ei ole lihtne kiu sisestada.

9. Halb hügroskoopsus, kuuma soojuse kandmine ja staatilise elektri kerge toomine, tolmu värvimine, mis mõjutab välimust ja mugavust. Siiski on see pärast pesemist väga lihtne kuivada ja niiske tugevus on vaevalt vähenenud, see ei deformeeru ning tal on hea pesemine ja kuluvus.