Polüesterkanga eelised

- Dec 09, 2019-

Polüesterkanga eelised

1. kõrge intensiivsusega. Lühikese kiu tugevus on 2,6 kuni 5,7 cN / dtex ja ülitugev kiud on 5,6 kuni 8,0 cN / dtex. Madala hügroskoopsuse tõttu on selle märgtugevus ja kuivtugevus põhimõtteliselt samad. Löögitugevus on neli korda suurem kui nailon ja 20 korda suurem kui viskooskiud.

2. hea paindlikkus. Elastsus on villale sarnane ja 5–6% venitades saab selle peaaegu täielikult taastada. Kortsude vastupidavus on teistest kiududest parem, see tähendab, et kangas ei kortsu ja sellel on hea mõõtmete stabiilsus. Elastsusmoodul on 22–141 cN / dtex, mis on 2–3 korda suurem kui nailon.

3. Hea kuumakindlus.

4. Polüestri pind on sile, sisemised molekulid on tihedalt pakitud ja molekulide vahel puudub hüdrofiilne struktuur, seega on niiskuse taastamine väga väike ja niiskuse imendumise võime halb.

5. Hea kulumiskindlus. Kulumiskindlus on teisel kohal ainult parima kulumiskindlusega nailonil ja see on parem kui muud looduslikud ja sünteetilised kiud.

6. Hea valgustakistus. Valguskindlus on akrüüli järel teisel kohal.

7. Korrosioonikindlus. Vastupidav pleegitajatele, oksüdeerijatele, süsivesinikele, ketoonidele, naftasaadustele ja anorgaanilistele hapetele. Vastupidav leelise lahjendamiseks, ei karda hallitust, kuid kuum leelis võib selle lagundada.