Nailoni eelised ja kasutamine

- Oct 22, 2019-

Eeliseks on kindel ja vastupidav, jah. Väike tihedus, hele kangas, hea elastsus, vastupidavus väsimuskahjustustele, keemiline stabiilsus on samuti väga hea, leeliskindlus ei ole happekindlus! Puuduseks on see, et päikesevalguse vastupidavus pole hea, kangas muutub pika kuivamise järel kollaseks, tugevus väheneb, niiskuse imendumine pole hea, kuid parem kui akrüül, polüester.

Kasutamine: niit, peamiselt kudumis- ja siiditööstuses; Lühike kiud, enamasti segatud villaga või villa tüüpi sünteetiliste kiududega, kasutatakse gabardiini, vanediini jms jaoks. Tööstus: nöör ja kalavõrk, samuti saab kasutada vaiba, köie, konveierilindi, ekraani ja muu spandeksi (elastse kiud) kujul:

Elastsus, halvim tugevus, halb niiskuse imendumine, hea valgustakistus, happekindlus, leeliskindlus, kulumiskindlus.

Kasutamine: spandeksi kasutatakse laialdaselt aluspesudes, naiste aluspesudes, vabaajarõivastes, spordirõivastes, sokkides, sukkpükstes, sidemetes jne. Spandex on kõrge elastne kiud, mida on vaja dünaamiliste ja mugavate suure jõudlusega rõivamaterjalide jaoks. Spandex võib olla viis kuni seitse korda originaalsest veniv, seetõttu on seda mugav kanda, käele pehme ja kortsuvaba, kuid säilitage alati algset kontuuri.

Nailonfilament võib muuta venitavaks hõõgniidiks ja selle tugevuse ja elastsuse parandamiseks võib lühikese hõõgniidi segada puuvilla ja akrüülkiuga. Lisaks rakendusele rõivastes ja dekoratsioonides, kuid laialdaselt kasutatav ka tööstuses, näiteks nöör, ülekanderihm, voolik, köis, kalavõrgud, rehvid, langevarjud jne. Suur tugevus. Kulumiskindlus, hea elastsus. Võib olla puhas ja segatud mitmesuguste kangaste ja kudumite jaoks. Peamised nailon 6 ja 66 sordid, samade füüsikalised omadused. Nailoni hügroskoopsus ja värvimisvõime on leelisekindluse, kuid happekindluse osas parem kui polüestril. Polüamiidil on soojust moodustav omadus ja see hoiab kuumutamisel paindedeformatsiooni.