Akrüül Spandex kanga omadused

- Jun 01, 2020-

Akrüül spandex-kanga omadused


1. Viskoos (hügroskoopne ja kergesti värvitav)

See on keemiliselt toodetud tsellulooskiud, mis saadakse lahuse ketrus abil. Kiu südamiku kihi ja välimise kihi ebajärjekindla tahkumise kiiruse tõttu moodustub kesta südamiku struktuur, mida saab ristlõike viilust selgelt näha. Viskoos on tavalistest keemilistest kiududest kõige hügroskoopsem, hea värvimise, hea kandmismugavuse, viskoosi nõrga elastsuse, nõrga tugevuse ja kulumiskindlusega niisketes oludes, mistõttu viskoos ei ole pesemiskindel ja selle mõõtmete püsivus on halb. Erikaal, kanga kaal, leelise ja happe vastupidavus. Viskooskiudu kasutatakse laialdaselt, seda kasutavad peaaegu kõik tekstiilitüübid, näiteks hõõgniitvooder, ilus siid, lipud, streamerid, rehviketid jne? Staapelkiud puuvilla, villa segamiseks segatud, põimitud.


2, polüester (sirge ja kortsuta)

Omadused: kõrge tugevus, hea löögikindlus, kuumuskindlus, korrosioonikindlus, koidukindlus, happe- ja leeliskindlus, hea vastupidavus valgusele, teisel kohal ainult akrüülkiust, tugev 60–70% pärast 1000-tunnist kokkupuudet, halb hügroskoopsus, värvimine Raske , kangast on lihtne kiiresti pesta ja kuivatada, hea kuju säilib. Sellel on" omadused; pestav ja kantav" ;: filamenti kasutatakse sageli vähese elastsusega lõngana ning mitmesuguseid tekstiilstaapelkiude, puuvilla, villa ja kanepit saab segada. Materjalid jne. Praegu on see suurim keemilise kiu kogus.


3, nailon (vastupidav ja kulumiskindel)

Suurim eelis on see, et see on tugev ja kulumiskindel ning on ka parim. Väike tihedus, hele kangas, hea elastsus, vastupidavus väsimusele, hea keemiline stabiilsus, leelise ja happe vastupidavus. Suurim puudus on see, et päikesevalguse vastupidavus pole hea? Kangas muutub pikaajalisel kokkupuutel kollaseks? Tugevus langeb? Niiskuse imendumine pole hea? Kuid see on parem kui akrüül? Polüester. Kasutamine: filamente kasutatakse enamasti kudumis- ja siiditööstuses. Klambrikiude segatakse enamasti villa või villa tüüpi keemiliste kiududega, nagu gabardiin, vanidiin jne. Tööstuslikke nööre ja kalavõrke võib kasutada ka vaipade, köite, konveierilintide, ekraanidena jne.


4. Akrüül (mahukas ja kerge)

Akrüülkiudude toimivus on väga sarnane villaga? Nn" sünteetiline vill" ;. Molekulaarstruktuur: Akrüülkiud on oma sisemises struktuuris ainulaadne, ebakorrapärase spiraalse konfiguratsiooniga ja ranged kristalsed piirkonnad puuduvad, kuid on olemas kõrge järgu ja madala järgu paigutus. Selle struktuuri tõttu on akrüülkiud hea soojaelastsusega, seda saab töödelda mahukat lõnga, akrüülkiudude tihedus on väike ja kangal on parem soojusisolatsioon kui villal. Omadused: hea päikesekiirguse ja ilmastikukindlus, esikoht, halb niiskuse imendumine, raskesti värvitav. Puhas akrüülnitriilkiud, tänu tihedale sisestruktuurile? Halb jõudlus, nii et lisades teise ja kolmanda monomeeri selle jõudluse parandamiseks, parandab teine ​​monomeer elastsust ja enesetunnet, kolmas monomeer parandab värvitavust.

Kasutusalad: peamiselt tsiviilotstarbeliseks kasutamiseks, see võib olla puhas või segatud, sellest võib teha mitmesuguseid villa, villa, tekke, spordiriideid, kunstkarusnahka, plüüsi, mahukat lõnga, voolikut, päikesevarju jne.


5, vinüül (vees lahustuv niiskuse imendumine)

Suurim omadus on selle kõrge hügroskoopsus ja parim sünteetiline kiud, mida tuntakse kui" sünteetilisest puuvillast" ;. Tugevus on halvem kui nailonil ja polüestril, keemiline stabiilsus on hea ja see ei ole vastupidav tugevatele hapetele ega leelistele. Päikesekindlus ja ilmastikukindlus on samuti head? Kuid see on kuiva kuumuse suhtes vastupidav, kuid mitte niiske kuumuse korral, kokkutõmbumise elastsus on halvim, kangast on lihtne kortsuda, värvimine on halb ja värv pole hele. Kasutusalad: Duohe puuvillasegu, peen riie, popliin, velvet, aluspesu, lõuend, tent, pakkematerjalid, töörõivad jne.


6, polüpropüleen (kerge ja soe)

Polüpropüleenkiud on tavalistest keemilistest kiududest kergeim. See ei ima niiskust vaevalt, kuid sellel on hea imavusvõime, kõrge tugevus, stabiilne kanga suurus, hea kulumiskindlus ja elastsus ning hea keemiline stabiilsus. Sellel on aga halb termiline stabiilsus, see ei ole päikesevalguse suhtes vastupidav ning sellel on kalduvus vananemisele ja rabedatele kahjustustele. Kasutamine: sokkide, sääsevõrkude, vatiteki, sooja polstri, niiskete mähkmete kudumine jne. Tööstuses asendavad vaibad, kalavõrgud, lõuend, voolikud ja meditsiinirihmad puuvillase marli ja valmistavad hügieenitooteid.


7, spandex (elastne kiud)

Paindlikkus on parim, tugevus on halvim, niiskuse imendumine on halb ning sellel on hea valgustakistus, happe-, leelise- ja kulumiskindlus. Kasutamine: Spandexi kasutatakse selle omaduste põhjal laialdaselt aluspesudes, naiste&# 39 aluspesudes, vabaajarõivastes, spordirõivastes, sokkides, sukkpükstes, sidemetes ja muudes tekstiili-, meditsiinivaldkondades jne. Spandex on kõrge elastsusega kiud, mis on vajalik dünaamilise ja mugava, ülitugeva riietuse saavutamiseks. Spandexi saab originaalist venitada 5–7 korda, nii et seda on mugav kanda, puudutusega pehme ega ole kortsuvaba? See suudab alati säilitada algse kontuuri.