15 päeva, kas saab sulatada 2 triljonit rõivainventari jäämäge?

- Jun 25, 2019-

5cf46feea40d7

Inventari, on kõige valusam suudelda rõivaid ettevõtted.

Rõivabrändide ladudes kuhjub rohkem kui 2 triljonit jüaani ja see kasvab endiselt 5 protsenti aastas. Isegi kui riiklikud rõivavabrikud tootmise lõpetavad, on see piisav, et turg saaks seedida 3–5 aastat.


Ettevõtted nägid vaeva, kuna Smith Barney viis varud frantsiisivõtjate kätte ja heilani kodud viisid selle tarnija ladudesse tagasi. Kiire moe poolest kuulsad ZARA ja H&M proovivad anda endast parima, et kiire reageerimise tarneahela kaudu vähendada varude kasvu ruumi.


Ükski neist pole ravi. Toode enne müüki rakendamisel on endiselt uus varud ja tarneahelas pole enam ruumi. Tööstuse tähelepanu hakkas keskenduma C2M mudelile.


Mõõtmine, rõivaste side, pingyi custom, evo rätsep süütasid sädeme. Kuid valguse süttides leidsime, et C2M oli keerulisem, kui me arvasime.


Tõhususe ja kulude mäng


Selles valdkonnas julgevad vähesed ettevõtted väita, et saavutavad tasaarvestuse. Varude kulud lükati alla ja tarneahela kulud tõusid taas.


Enamik on nihutanud tootmise valukodadele, nihutanud kulusid ülesvoolu ja keskendunud disainimisele ja turustamisele, laiendades kiiresti ja odavalt.


Kuid nad pole tarneahelas nii, nagu õun on rebane. Väikeste tellimustega klientidena pole neil ettevõtetel sõnaõigust. Nad saavad tarneahelaga mängus kontrollida ainult kvaliteeti, toote iteratsiooni ja tootmisaega.


Selles tööstuses näib, et traditsioonilistest lepingulistest tehastest ümber kujundatud C2M-i kohandamisettevõtted on paremad. Väidetavalt oli üks selline tehas Zhongshanis, guangdongi provintsis, seitsme kaubamärgi, noorema ja muude kaubamärkide originaalseadmete tootja ning kohandanud hiljem oma tootmisliini kohandatud rõivaste tootmiseks.


C2M-i kohandamise tarneahela kulude probleem seisneb madalas efektiivsuses. Igal eritellimusel valmistatud rõival on erinevad suurused, mis raskendab kogumisliini täielikku massi ja standardiseeritud tootmist.


Selles Zhongshani tehases on automaatse lõikamisvoodi kohal aeglaselt üle roosa ja lilla riide rull, infrapunakiir vastavalt peamise juhtseadise andmetele, joonistades versiooni lõikamiseks riideid. Lõikeosad pannakse koos kasutaja andmelehega plastkorvi, kuna protsess liigub käsitsi õmblemise etappi.


Sellel korrusel töötab kümneid töötajaid, kes töötavad õmblusmasinate juures, mõned õmblevad varrukad, mõned õmblevad dekolteeid ... Õhkvedrustuse seadmed on korraldanud järgmise varruka õmmelda nr. 11 jaam. Ta pani äsja õmmeldud varrukas tagasi korvi ja laskis sellel voolata järgmisse protseduuri.


Igas protsessis jäetakse lõiketükid töötajate kätte vähem kui minutiks ja kogu särk valmistatakse vähem kui 30 minutiga. Kuid kui kasutajad on riiete kohandamisega tegelev ettevõte neile öelnud, et särgi kandmiseks peavad nad ootama 15 päeva.


Vahepeal on see puhvertsoon ettevõtetele tarneahela kulude katteks.


Üldiselt: 15 päeva jooksul pärast kasutaja ootamist saadab mõõtmis- ja füüsiline treener andmed tehasesse teisele päevale ning tehas toodab ja tarnib kauba hiljemalt 13. päeval ning edastab kaubad viimase kahe päeva jooksul.
12 päeva vahepeal tootmise korraldamiseks.


Võttes näitena massilise kohandamise, pakub see kasutajatele valikuid enam kui 10 tüüpi kangast, krae kuju ja kätistest ning erinevaid särke on rohkem kui 100 000. Kuid nad järgivad ka reeglit 80/20, 80% müügist tuleb 20% stiilidest.


See on nagu restorani minek tellimiseks. Operatsiooni käigus leiab peakokk, et 80% klientidest sööb menüüs 20% roogadest. Mõni neist roogadest võib sisaldada hakitud sealiha rohelise paprika ja kartuliga ning peakokk palub kokal liha tõhusamuse saavutamiseks erinevate koostisosadega tükeldada.


Kokk korraldab toiduvalmistamise protsessi.


Tehas ootab tootmise korraldamiseks 12 päeva jooksul piisavalt inimesi, kes tellivad sama "toitu". Kui riide A tellimus on täidetud A-rulliks, saab automaatlõikepeenar rulli ühe korraga lõigata. Ühe tüki lõikamise asemel jõuab masin kahe tugeva mehe juurde ja vahetab teise riiderulli.


Lisaks eelistavad mõned kanga kasutajad ümmargusi manseteid, teised aga ruudukujulisi, mis korraldatakse ümber ja ootavad sarnaste esemete "ühendamist".


Ootust jätkatakse 13. päevani. Siis, kas tellimus on piisav või mitte, tuleb need viia konveierile, et klient saaks riided kätte 15. päeval.


Suurim ebakindlus organisatsiooni tootmisprotsessis on ühemaht. See on probleem, millega seisavad silmitsi kogu turg, tellimuste kõikumised, turu mahutavus.


Pidage meeles, et 2016. aasta esimeses kvartalis langes Victoria saladuse sama poe müük 1%. See saatis neitsi, maailma suurima lepingulise tootja, esimese poolaasta kasumi 90-protsendilise languse ja kutsus esile suured töökohtade kärped. Aasta teisel poolel, pärast raudrüüde ja adidase tellimuste saamist, hakkas Virginia ehitama vabrikuid Kagu-Aasias.


Enne sama aasta juulit maksti enamikule Foxconni konveieri töötajatele 1800 kuni 2500 jüaani kuus ja nad ei saanud ületunde teha.


Pärast iPhone7 tellimuste üleujutamist pakkus zhengzhou foxconn preemiat 600 jüaani iga inimese eest, keda ta tehasesse sisenemiseks soovitas. Henani energeetika- ja keemiakontsern pidas isegi koosoleku, kus palus oma söeettevõttel saata töötajad toetama zhengzhou foxconni.


Turunõudlus on liiga suur, vajadust laiendada läbilaskevõimet; Turunõudlus on liiga väike, saab toetada ainult tühikäigul töötava masina maksumust. OEM-tehase surm pole säästnud ühtegi tööstust, ükskõik, kas see on rõivad, mobiiltelefon, vihmavari, laadimisvarand, jalgratas ...


C2M-i kohandamise turg pole kaugeltki avanenud ja tellimuste arv on sageli väiksem kui tootmisvõimsus, toetades töötajaid ja masinaid, mis võivad igal ajal töölt puududa, ning ettevõtted saavad kogeda ainult surfilaadset stimulatsiooni.


Sellistes olukordades võib tehase jaoks olla palju parem tegeleda nii brändi OEM kui ka C2M kohandamisega.


Üldiselt ühendavad OEM-i tehastest ümber kujundatud rõivaste kohandamise ettevõtted C2M-režiimi hulgirežiimiga, et vähendada piike ja täita orgu. Brändiomanike originaalseadmete tootjatena on hulgitellimused põhimõtteliselt rivis. Kuni C2M-režiimis on müügimaht väiksem kui tootmisvõimsus, eraldab ta ülejäänud tootmisvõimsuse masstootmisrežiimile, et tagada kogu tootmisliini küllastusoperatsioon. Vastupidi, kui tellimiskogus ületab mahtu, ületunnitöö tootmist ja muid tavapäraseid vahendeid, võib madala marginaaliga hulgirežiim tootmist täielikult aidata.
Kanalimängud on valu


Rõivaste kohandamise valdkonnas on kasutajate hõivamiseks kaks kanalit.


Üks on kogu veebikaubanduse režiim, mida tähistab krevettide veebipõhine kohandamine: kui kasutajad tellivad veebis tellimusi, sisestavad nad oma suuruse andmed ja saadavad need otse tehasesse tootmiseks.


Kuid peavoolust ehk teisest liigist lähtub kauba, jipangi inimeste ja teiste ettevõtete arv, mille käivitas füüsilise jaotuse uksest ukseni teenuse summa. Iga kord, kui kasutaja kohtumise algatab, reageerib kohalik kogusekogum õigeaegselt, kinnitab kasutajaga kellaaja ja koha ning teenindab 24 tunni jooksul.


Inimestel on kõige suurem ebakindlus, kuidas mahu jagamise standardiseeritud tööd korraldada, on keeruline probleem. Kehakaalu jagamise kärbes on rõivaste kohandamise ettevõtete kollektiivne ärevus.


Traditsioonilises cheongsami kohandatud kaupluses on kulturist xiao Yang hea kasutajatega suhelda. Ta toob kohtumiste tegemiseks aeg-ajalt väikeseid kingitusi, ripatseid, nukke ja isegi oliiviõli. Kuni ta on kasutajaid teenindanud, helistab teine ost talle alati otse, palub tal abi tellida.


Xiao Yang tellib, mitte samas poes. Tõenäoliselt saadab ta kliendi tellimuse teise kauplusesse, mis maksab talle rohkem kui 5% algsest vahendustasust.


Kasutaja usaldab xiao Yangit, usaldab ka tema soovitatud kaupmeest, sellest sai "töötajale volitatud platvorm" kohmakus.


Nii et kaalujälgijate asemel? See on ebareaalne. Mahu jagamine on kanal, ehkki AI ja suurandmed võivad tulevikus asendada mahu jagamise andmete kogumistööd, on see inimrühm siiski väärtuslik.


Sest "kanalile minek" pole mitte ainult kulude, vaid ka teenuse probleem. Kui kasutajale pakutakse temperatuuriga samaväärset teenust, loob see kasutajaväärtuse lisatasu.


Pulberkang ettevõtete vahel, et turul oleks konkurentsivõimeline komisjonitasu suhe, kelle komisjonitasu määr kõrge, kellel pole lihtne üksinda lennata. Suur hulk ettevõtteid alustab subsiidiumirežiimi, mahu jagamise palga jaoks, hinna alandamiseks kasutajatele.


Kuid ettevõtte kasumist ja kahjumist suuremad toetused ei lõpe hästi. Didi ja kuaidi, Meituani ja dianpingu ühinemine ütleb meile, et toetusi on konkurentidelt raske välja pigistada isegi kapitali talvel.


Praegu on sellel aspektil iga kompensatsiooni kujundamine. Näiteks kaupade sisemise konkurentsimehhanismi juurutamine, yipin näib käivitatavat pärast likvideerimissüsteemi lõppu. Kuid kuidas seda probleemi põhimõtteliselt lahendada, või tellida.


See eeldab, et ettevõtted tõhustavad veelgi tõhusust, vähendavad sarnaste toodete tootmisesse sobitamise kulusid ja muudavad selle samaks nagu üldine suurte kaubavedude režiim. Lõpuks leiate, et "kõrge tootmise efektiivsus - suur protsent mahu jaotusest - suur müügitellimuste skaala - kõrge tootmise efektiivsus", mis on tegelikult täiendav tsükkel.


Kuid nüüd on ettevõtte prooviks esmalt suurendada vahendustasu või oodata tellimuse suurust?