Eeldatakse, et Kesk-Aasiast saab Hiina tekstiilitööstuse võõrandamise kuum sihtkoht

- May 29, 2019-

4

Ligi 5 aastat on Hiina tekstiilitööstuse rahvusvahelise turu peamine periood. Hiina tekstiilitööstuse föderatsiooni asepresident ja Hiina keemilise kiu tootmistööstuse liidu president Duan xiaoping ütles seda pärast seda, kui tema delegatsioon külastas Tadžikistani, Usbekistani ja teisi Kesk-Aasia riike. Ta ütles, et viimase viie aasta jooksul jätkab Hiina tekstiilitööstus masinate väljavahetamise kiirendamist, mehhaniseerimise tase on oluliselt paranenud, mõned ettevõtted otsustavad masinat mitte välja vahetada, valivad "minema", see otsus täidetakse kolmega kuni viis aastat. Ta avaldas lootust, et Hiina tekstiilitööstus ja Kesk-Aasia riikide tekstiilitööstus kasutavad võimalust edendada vahetusi ja suhtlemist ning edendada koostööd, millest võidavad kõik.

Kesk-Aasias asuv Tadžikistan oli üks esimesi riike, kes reageeris algatusele "Üks vöö ja üks tee". Kesk-Aasia tagamaal asuv Usbekistan on oluline tugipunkt maa, kus ehitatakse "Üks vöö ja üks tee". Duan xiaoping koos Hiina tekstiiliehitus- ja planeerimisinstituudi asepresidendi Liu yanwei ja Hiina puuvillase tekstiilitööstuse assotsiatsiooni peasekretäri li jiega uurisid kaht riiki ja leidsid, et Tadžikistani tekstiilitööstuse arendamiseks on palju ruumi . Kohaliku puuvilla külvipind on umbes 185 000 hektarit, selle aastane toodang on 100 tuhat tonni kiu, millest ainult 20% kasutatakse kodumaiseks tootmiseks ja 80% kedratud lõngast eksporditakse välisriikidesse. Usbekistan peab tekstiilitööstust rahvamajanduse ja eksporditulu teeniva välisvaluuta oluliseks majandusharuks. Praegu on Usbekistanil kergete tekstiilitööstuses üle 3500 tekstiiliettevõtte ja üle 4700 rõivaettevõtte, mille aastane toodang on 700 tuhat tonni puuvillast lõnga, 1,2 miljardit meetrit kangast, 1407 tuhat tonni silmkoekangast, 2,2 miljardit tükki. rõivaid, 132 miljonit paari sokke ja ekspordimaht 1,257 miljardit USA dollarit (koos puuvillaga).

Praegu on Hiina tekstiilitööstuse areng seisnud silmitsi mõnede väljakutsete ja raskustega. Ühest küljest kadus järk-järgult elanikkonna vananemine, tegeliku tööjõu vähenemine, palgad ja muud tööeelise aspektid; Teisest küljest on Hiina ja USA vahelise kaubanduse hõõrdumine viinud rahvusvaheliste tellimuste kadumiseni ja mõned kliendid eelistavad riskide vältimiseks valida tooteid Hiina ettevõtete ülemeremaade töötlemisettevõtetest. Hiina tekstiiliettevõtted saavad Tadžikistani, Usbekistani ja teistesse Kesk-Aasia riikidesse investeerimisega tõhusalt väljakutsetega toime tulla.

Pärast Tadžikistani ja Usbekistani uurimist leidsid duan xiaoping ja tema partei, et ühelt poolt suudavad Hiina tekstiiliettevõtete investeeringud Tadžikistani ja Usbekistani tõhusalt vältida väljakutset, mille kohaselt vähenevad järk-järgult kulueelised. Energia osas sõltub Tadžikistan rohketest veevarudest elektrienergia tootmiseks, mille hind on umbes 0,35 jüaani / KWH. Tööhõive osas on kohalik palk elaniku kohta suhteliselt madal, 800 ~ 1000 jüaani (pärast maksustamist). Samuti on väga soodne energiahind Usbekistanis - elektritasu on vahemikus 0,25 jüaani kuni 0,28 jüaani / KWH. Külluslikud tööjõuressursid ja kõrge kvaliteet, keskmine palk on umbes 1000 jüaani kuus. Teisest küljest saavad Hiina tekstiiliettevõtted Tadžikistani ja Usbekistanisse investeerimisel kasutada palju sooduspoliitikaid. Maksustamise osas näeb Tadžikistan ette, et ettevõtted saavad nautida erinevatel aastatel ja investeeringute suurusega maksusoodustusi vastavalt investeeringu suurusele. Usbekistanisse investeerivatel ettevõtetel on võimalus kasutada soodustollivormistust; Igal Usbekistani osariigil on vaba majandusarengu tsoon ja selles tsooni investeerides saavad ettevõtted maksuvabastust kasutada seitse aastat.

Duan xiaoping ütles, et tema visiit Tadžikistani ja Usbekistani on olnud viljakas ning ta suhtub Hiina tekstiiliettevõtete investeeringutesse Kesk-Aasiasse väga optimistlikult. Hr Liu sõnul on Hiina tekstiiliettevõtete "globaalne areng" tingitud nende endi arenguvajadustest ja väliskeskkonnast. Usbekistani rikkad puuvillavarud, atraktiivsed energiahinnad, kvaliteetne ja kulutõhus tööjõud, samuti stabiilne poliitiline olukord ja Euroopat ühendav oluline sõlmpunkt muudavad Usbekistani Hiina ettevõtete jaoks oluliseks investeerimisvalikuks.