Kuidas peaksid puuvillase tekstiili ettevõtted kaubandusvaidlusi lahendama impordi- ja ekspordiandmetest kaubanduse hõõrdekeskkonnas?

- Jun 17, 2019-

IMG_0048

10. juuni hommikul teatas tolli üldhaldus Hiina väliskaubanduse impordi ja ekspordi olukorrast selle aasta esimese viie kuu jooksul. Andmed näitavad, et Hiina kaupade impordi ja ekspordi koguväärtus ulatus selle aasta esimese viie kuuga 12,1 triljonini jüaani, mis on 4,1% rohkem kui aasta varem. Nende hulgas oli eksport 6,5 triljonit jüaani, kasvades 6,1%; import oli 5,6 triljonit jüaani, kasvades 1,8%; kaubanduse ülejääk oli 893,36 miljardit jüaani, kasvades 45%.


Tolli üldhaldusstatistika osakonna direktor Li Kuiwen: Selle aasta esimese viie kuuga kasvas Hiina väliskaubanduse import ja eksport pidevalt. Maailma majanduskasvu ja rahvusvahelise kaubanduse aeglustumise taustal on Hiina majandus pidevalt paranenud ja pikaajaline suundumus pole muutunud. Hiina majandusarengu põhialused, millel on tugev vastupidavus, suur potentsiaal ja tugev vastupidavus, pole muutunud. Järk-järgult on ilmnenud rea poliitiliste meetmete, nagu väliskaubanduse stabiliseerimine ja välisinvesteeringute stabiliseerimine, tõhusus ning ettevõtluskeskkonda on pidevalt optimeeritud, mis on andnud tugeva aluse Hiina väliskaubanduse arengule.


Väliskaubanduse hõlbustamise tase tõuseb jätkuvalt


Shanghais piiriülese kaubanduse juhtimise suurandmete platvorm, mis koondab rohkem kui 700 miljonit tükki andmeid tootmisest, kaubandusest, logistikast, maksustamisest, tööstusest ja kaubandusest, valuutavahetusest jne ning ei saavuta midagi ühe aknaga, saatmisega ettevõtted ja sadamate valdajad. Piluga tagumik.


Zhang Lei, Shanghai tolli suurandmete pilvekeskuse direktor: See suurandmete platvorm koondab finantsteavet, veoseteavet, ettevõtteteavet ja muud teavet. Just selle teabe abil muudame seaduskuulekaid ettevõtteid mugavamaks ja kaubad saavad kasutatud toodeteks.


Selle nutika tollivormistuse uue mooduse kaudu ei saa ettevõtted mitte ainult ette deklareerida, vaid ka kohvrite plaani eelnevalt korraldada, et saavutada „suurepärane broneerimine“ ja „otse transportimine“.


Väliskaubandus on muutunud üha mugavamaks ning konsolideeritud on ka impordi ja ekspordi pideva kasvu trend. Mai kuus oli Hiina väliskaubanduse impordi ja ekspordi väärtus 2,59 triljonit jüaani, suurenedes aastaga 2,9%. Nende hulgas oli eksport 1,43 triljonit jüaani, mis on 7,7% rohkem kui aasta varem, 2% kiiremini kui eelmisel neljal kuul; import oli 1,16 triljonit jüaani, mis on 2,5% vähem kui aasta varem.


Milline on siis Hiina puuvilla ketramise tööstuse tegelik olukord kaubanduse hõõrdekeskkonnas?


Hiljuti käis Hiina puuvillase tekstiilitööstuse liit Guangdongis, et uurida peamiselt muutusi turul pärast Hiina ja USA kaubanduse hõõrdumise eskaleerumist, ettevõtete ellujäämisseisundit ja ettevõtete häält ning külastas lõngakauplejaid, rahvusvahelisi suuri - skale tekstiiliettevõtted ja järgmise etapi kudumisettevõtted. Ja muud lüli tööstusahelas, järgmised omadused.


01. Surve tekstiiliettevõtete varudele on suurenenud ning tootmise ja müügi tempo on aeglustunud.


Hiina puuvillase tekstiilitööstuse peamise järelturuna võib Guangdongi mitut klastrit käsitlevat staatust pidada tööstusahela tööseisundi baromeetriks. Külastatavuse ja mõistmise olukorrast lähtuvalt on kaubanduse hõõrumise täiustamise järgselt terminali juurest ülesvoolu pidevalt edastatud turu ootuste meeleolu. Kuna kaks pöörlevat osa on rõhu all, on praegune töörõhk kõige suurem, väljendudes peamiselt kolmes punktis: esiteks erineb see polarisatsioonist, mille moodustasid tööstuses varem esinenud raskused. Surve nendele suurtele, keskmistele ja väikestele ettevõtetele on peaaegu sama. Kuna mõned suured ja keskmise suurusega ettevõtete pangad taotlevad suhteliselt suuremaid laene kui väikesed ja mikroettevõtted, moodustavad nende omavahendid suhteliselt väikese osa. Praegu on kapitaliahela risk veelgi suurem kui väikestel ja mikroettevõtetel. Teiseks ei varustata tootmisahela järgmise etapi riidetehase lõngasid aktiivselt, et vähendada varude mahajäämuse riski. Lõngavabrikute tootmine ja müük on kehvad ning laoseis on jätkuvalt odavnenud. Kolmandaks, ehkki Hiina USA tekstiiltoodete eksport Hiina ekspordist moodustab vaid 16% kuni 20% Hiina koguekspordist, on tekstiilitööstus varude tootmine ja tariifide tõus on põhjustanud usalduse languse lühikese aja jooksul. Ülepakkumine on põhjustanud mitmetel suurtel turgudel väljaspool USA-d tellimuste aeglustumist või hindade langust. See doomino-tüüpi superpositsiooniefekt võimendab kaubanduse hõõrdumise otsest mõju Hiina puuvillasetele tekstiilidele.


02, ettevõte ei loobunud, reageeris aktiivselt, stabiliseeris töötajaid, ootas pööret


Kaubandusvaidluste puhul pole Hiina puuvillase tekstiiliettevõtted usaldust kaotanud. Igat tüüpi ettevõtted on oma omadustele positiivselt reageerinud. Rahvusvahelised ettevõtted on kaubanduse hõõrdumiste mõju vähendanud, kohandades tellimusi teiste ülemeremaade tootmisbaasidega. Suurendades vahetuste arvu, et töötajad saaksid tööst pausi teha, vähendage palku vaid mõõdukalt. Selle eesmärk on töötajate stabiliseerimine, käibe vähendamine, pöörde ootamine ja ettevalmistamine täiskohaga tootmiseks igal ajal.


03. Paljud ettevõtted on kutsunud riiki üles võtma õigeaegselt asjakohaseid meetmeid, et aidata ettevõtetel raskustest üle saada.


Uuringus osalenud ettevõtted nõudsid, et puuvillast tekstiilitööstus oleks üks riigi traditsioonilistest tööstustest ja tsiviiltootmistööstus, samuti oluline põhitööstus Hiinas. Hiina tekstiilitööstuse täielik tööstuskett ja maailmatrendi juhtimise eelised on teistele riikidele kättesaamatud. Samuti aitab see Hiinal lahendada kaks probleemi - inimeste rõivad ja töötajate tööhõive. Ehkki see pole tehnoloogiliselt nii kõrgtehnoloogiline ja keskendunud kui paljud tärkavad tööstusharud ja kontseptsioonitööstused ning võib isegi paikneda Hiina tööstusliku püramiidsüsteemi põhjas, püramiidi jaoks määrab aluspõhi pealmise kihi kõrguse, ja kui põhitööstus on suuremahuline. Väljavool põhjustab kindlasti tööstussüsteemi aluse ja sotsiaalse stabiilsuse ebastabiilsust ning on väga pöördumatu. Seetõttu ei peaks riik Sino-USA kaubandusvaidluste erilises keskkonnas mitte ainult pöörama tähelepanu kõrgtehnoloogia tööstusele, vaid pöörama suuremat tähelepanu puuvillase tekstiilitööstusele ja tegema asjaomastele osakondadele ettepaneku kehtestada õigeaegselt asjakohased meetmed tooraine stabiliseerimiseks. hindade vähendamiseks, ettevõtete koormuse vähendamiseks ja turu usalduse suurendamiseks. Aidake ettevõtetel tormist üle saada.