Tekstiiliettevõtted Nike ja Adidas on kirjutanud hr Trumpile, öeldes, et tariifid on katastroofilised

- Jun 14, 2019-

4

Hiina ja USA vaheline kaubandussõda on tabanud tekstiilitööstust. Viimasel ajal on USA ZF põhjustanud ärrituse, kehtestades 10% tollitariifid 200 miljardi dollari väärtuses toodetele, sealhulgas tekstiil ja rõivad, mereannid ja köögiviljad. USA president Donald trump on CNBC-le antud intervjuus öelnud, et on valmis kehtestama Hiina impordilt 500 miljardit dollarit maksu.


Enam kui 170 kingaettevõtjat, sealhulgas Nike ja adidas, kirjutasid esmaspäeval presidendi trumpile, öeldes, et otsus kehtestada imporditud kingadele tariifid oleks hukatuslik nii tarbijatele, ettevõtetele kui ka kogu USA majandusele.


Ettevõtte iga-aastase väärtpaberite esitamise andmetel on 2018. aasta eelarves 26% Nike kingadest ja 26% rõivastest valmistatud Hiinas. Nike ütles esitamisel, et Hiina on meie jaoks "oluline hankimisriik ja tarbijaturg".

Ameerika jalatsimüüjad ja turustajad avaldasid oma veebisaidil presidendile avaliku kirja. 173 ettevõtte ühing esindab lisaks Nikele ja adidasele ka kogu USA tööstust, sealhulgas Under Armour, Crocs ja muud Hiina tarbijate lemmikud.


Hr Trumpile saadetud kirjas ütlesid kingaettevõtted, et nad ei saa tootmist Hiinast kiiresti välja viia.