Millised on spordirõivad kangad ja millised on nende omadused

- Dec 19, 2020-

Millised on spordirõivad kangad ja millised on nende omadused

 

Spordirõivaste kangaklassifikatsioon:

1. Värskendav spordikangast

Spordirõivaid, millel on imava higi ja kiire kuivamise või niiskuse wicking, võib nimetada "Värskendavateks rõivasteks", mis annab konkurentidele mugava tunde ja loob spordiväljakul suurepäraseid saavutusi.

Disain mõiste selline riietus pärineb kapillaaride nähtus puud, nagu mitmekihiline polüester kootud kangast Fieldsensor, kelle sisemine kiht on paks denier polüester lõng, mis on otseses kontaktis nahaga, ja välimine kiht on hüdrofoobne peen eitaja polüester lõnga. Tihe pinnastruktuur võib kiirendada higimõju. Cubesensor ja Coolmagic kootud kangad, Aerosensor kahepoolne lõime kootud kangad, sarnaste mõistetega, arendada rohkem diferentseeritud funktsioone.

Technorama laboris on tegeliku toimimise korral tõestatud, et Fieldsensori kanga sisemise kihi niiskuse neeldumine on väiksem kui tavalise L/C riide niiskuse neeldumine töötamise ajal. Nagu joonisel 8 näidatud, anname lisaks eespool nimetatud omadustele endast parima. Arenenud päikese peegeldav / UV vastupidav kangast "Aloft", mis on kest / tuum konjugeeritud polüesterkiudlõnga. Põhiosa on täis spetsiaalseid keraamilisi osakesi, et parandada selle füüsikalisi omadusi. Aloft kangast nähtava valguse all, infrapuna ja ultraviolettkiirguse ga on sarnane traditsioonilise polü Võrdle ester kiud.

2. Hingav veekindel kangast

Niiskusläbilaskva veekindla kanga projekteerimiskontseptsioon on vältida tugevate vihmapiiskade, udu ja lume sisseimbumist ning inimkehast vabanevat higi saab sujuvalt tühjendada. Lisaks saavutada hea veekindel tulemuslikkuse, kandja ei tunne lämbe ja kuum. Cf-i poolt lamineeritud tuntud GORE-TEX kangas sobib väga hästi alpikaljude ronimiseks ja meretegevuseks.

Toray's Entrant on niiskuseläbilaskv veekindel materjal kaetud PU pärl, mis eemaldab liigse niiskuse sisepind kangast. Praegu on E68a84e8a2ade79fa5e9819333333431373336 aastane toodang Jaapanis 1,3 miljonit meetrit. Toray muu katmata suure tihedusega hõõglamp materjal "HZOFF" on polüester ultra-fine Danny õhu takerdunud lõng, ja selle struktuur on kõrge niiskuse läbilaskvus.

Toray hiljuti väljatöötatud EntrantG-II koosneb kahekihilistest PU kärgkiledest, mille niiskuse läbilaskvus on 8000g/m2/D ja blokeerib vihmapiiskade 100-500 μ (uduvihm kuni tugeva vihmani).

Praegu töötatakse välja "Dermizax", mis on polüestririidele kaetud mittepoorne PU vaik, mille niiskusläbilaskvus on 5500g/m2/D. Lisaks poorne pärg võib teha kangast heitgaasi niiskuse kõrgel temperatuuril, ja madalal temperatuuril, see on soojust retentsioonimõju, säilitades samal ajal asjakohane niiskus kangast.

3. Soe kangas

Kangas neelab päikesevalguse energiat, muundab selle soojuseks ja salvestab selle kangasse, et saavutada soojuse mõju. Seda tüüpi toode on välja töötatud Unitika poolt ja seda nimetatakse "Solor-a". Karboniseerimine lisatakse konjugeeritud polüesterkiu südamikule. Tsirkoonium võib hoida kangast soojas. Toray's Megacron kasutab päikese absorbent imamiseks energia päike. Metalloksiidist ja tsirkooniumoksiidiga täidetud kiududest kangast vabastab infrapunakuumuse pärast päikese poolt imendumist, et suurendada temperatuuri, et saavutada soojust.

Teine toode, Querbinthermo, on värvitust avara peal kangast. Tagakülg on keraamiline kiht. Pärast valguse kiiritamist, kui temperatuur on tavalisest kõrgem, ilmub pind valgeks. Kui temperatuur on madal, muutub värv mustaks. Edasises arengus, termiline kangas arenenud alpi kaljuronimine ja frigiidne kliimas kasutab suure tihedusega õõneskiud mantel kiht metalli gaasi faasis, läbi soojuse läbi kiirguse ja levitada seda kogu kangast läbi ringluse kontrolli.

4. Madala vastupanu spordi kangast

Ujumis- ja suusahüppevõistlustel on lõhe ägeda konkurentsi tõttu sageli 0,01 sekundi jooksul. Seetõttu, vajadustele selliste sportlaste, madala resistentsuse funktsioonid on tekkinud. Ujumistrikootud riides, nagu Toray's Acquapin kangas, on nailon superpeen Dan High-needle (32G) kahepoolne lõimega kootud kangad, mis on segatud nailonlõnga ja elastse lõngaga, nagu Toray's Acquapin kangas, võib vähendada hõõrduvat vastupidavust vees 10%.

Teine toode, Acquaspec, on parem funktsionaalsus ja võib vähendada vastupanu 15%. See on valmistatud polüester superfine denim läbi pinna viimistlus. Teised ettevõtted nagu Descente kasutada lainestatud töödeldud siid moodustavad väga trahvi sooned pinnal kangast, et vähendada hõõrdekindlus vees. Sama projekteerimiskontseptsiooni kasutatakse õhuvedeliku puhul, et vähendada suusahüppajate takistust õhus.

Dimplex kangas on ühine koostöö Descente ja Eschler. Lainelist kangast kasutatakse kuju kumer kuju pinnal suusahüppekangast, nii et sportlased saavad vähendada õhuvastupanu ajal start, start-off ja õhu lennu etapid.

5. Super suure tugevusega kangast

Võistlustel on sportlastel sageli ägedad ja karmid liigutused, nagu kiired libisemised, kokkupõrked ja kokkupõrked. Dynamonus kangast on segu suure tugevusega polüesterstaapelkiud lõng ja 5 ~ 15% P-aromaatne polüamiidkiud (suure tugevusega kiud). See on hea kuumuskindlus ja suudab vastu panna hõõrdumisele, hõõrdumisele ja mägironimisele. Aeg, vältida lõikamine terava nurga kivi.

Lisaks sportlastele on tarbijad üldiselt hakanud muretsema ka oma spordirõivaste funktsionaalsuse pärast? See nõudlus on järk-järgult laienenud. Hr. K.Hayakawa esitas uue vaate tuleviku kohta. Iidne esteetika on esitatud "alasti", mis tähendab, et disain spordirõivad tulevikus tuleb kujundada vastavalt inimese keha struktuuri, nii et vastupanu ja vaoshoitud jõud on võimalik minimeerida treeningu ajal, ootan tulevikus Uued tooted võivad vastata rohkem erinevaid vajadusi