Millised on joogariiete kangamaterjalid

- Sep 02, 2020-

Millised on joogariiete kangamaterjalid

Joogariiete jaoks on valitud mitut tüüpi materjale, levinumad on viskoos, nailon, polüester, lina ja piimavalgu komposiitkiud.

Linane + X% puuvilla

Lina on omamoodi kanep, samuti rammi, džuut, sisal, abaka ja nii edasi. Linal on suurepärane niiskuse imavus ja hingavus.

Testitud

Linase kanga niiskusimavus on 7,6 korda suurem kui polüesterkangal, õhu läbilaskvus on 4,5 korda suurem kui polüesterkangal ja selle antistaatiline omadus on 400 korda suurem kui polüesterkangal. Sellel on head antibakteriaalsed omadused ja see on kõige hügieenilisem kiud.

Kuid kuna lina pole kerge värvida, on lina värv eriti ebamugav, mis on üks põhjusi, miks lina pole populaarne! Muidugi on ka joogaharrastajaid, kes armastavad seda vana linast värvi.

Linase riide eeliseks on peen, puhas ja tasane pind, pehme ja elastne käetunnetus, jahe ja mugav kandmine ning mittekohane higistamine.


Piimavalgu komposiitkiud

Piimavalgu komposiitkiud on uut tüüpi tekstiilitooraine, mis on valmistatud piimast valkude rasvatustamisel, dehüdratsioonil ja ekstraheerimisel, kasutades kõrgtehnoloogiat piimavalgu ketramiseks mõeldud läga, märja ketramise ja spetsiaalsete viimistlusprotsesside valmistamiseks.

See sobib mitmesuguste sise- ja välimiste rõivamaterjalide ketramiseks ning võib toota lühikesi kiude, millel on erinevad eitused ja pikkus, nii et see sobib puuvilla, villa, kanepi, keemilise kiuga jne segamiseks või põimimiseks.

90% nailon + 10% spandex

Taktellikiud ja Lycra kiududega segatud ülitugev kangas ei põhjusta värvide pleekimist, pleegitamist, deformeerumist ega muid nähtusi. Samal ajal on sellel hea niiskust eemaldav toime ja see kestab pikka aega pärast korduvat pesemist.

Siidist puuvill

Sellel on suurepärane õhu läbilaskvus, niiskuse imendumine, niiskuse eemaldamine ja soojuse säilitamine.

Kuna siidi põhikomponent on loomsed valgud, mis sisaldavad kümneid aminohappeid, võib mooruspuu siidist puuvill kontakteeruda inimkehaga, et muuta nahk siledaks ja puhtaks, soodustada inimese epidermise rakkude ainevahetust ja avaldada tervishoiule mõju nahk.


Viskoos +% 5 spandex

Viskooskiudu nimetatakse ka viskoosiks, jääsiidiks ja viskooskiust. Viimastel aastatel on ilmunud uus viskooskiudude sort Tencel ja bambuskiud. Viskooskiud on tsellulooskiud, mis on valmistatud puuvillast või muudest looduslikest kiududest.

Peamistest tekstiilkiududest vastab viskooskiudude niiskusesisaldus kõige enam inimese naha füsioloogilistele nõuetele ning sellel on sileda ja jahe, hingav, antistaatiline ja värviline värvimine.