päikesekaitsetoodete rõivaste vastupidavus UV-kiirgusele

- Jun 14, 2019-

timg

Kleitides peesitamise vältimine on tavapärane meetod, mille abil arvukalt armukesi armastavaid suvitajaid peibutab, takistades praegu turul kenade ja mitmekesiste kleitide peesitamist, stiili iga erinevust, kuid see, mida kõik HOOLIVAD, takistab ikkagi kleitides peesitamist, võitleb ultraviolettkiirguse efekti ja selle võidelda ultraviolettkiirguse põhimõttega. Lisaks oma füüsilise päikesekaitsetoodete põhimõttele võib blokeerida osa UV-kiirgusest, on ka palju muid mustaid tehnoloogiaid, mis sünkroonselt vähendavad ka UV-kiirguse hulka inimkehas. Näiteks kasutavad paljud päikesekaitsetoodete rõivaste tootjad päikesekreemide rõivaste anti-UV-jõudluse parandamiseks järgmisi meetodeid. Praegu on päikesekreemide rõivaste UV-vastupidavuse parandamiseks 6 levinumat meetodit:

1. Kõrgel temperatuuril ja kõrgsurvel imemise meetod:

Kõrgtemperatuuriline ja kõrgsurve desorptsioonimeetod sarnaneb dakroni kõrge temperatuuriga ja kõrgsurvevärviga värvimisega, mis on tingitud mingist lahustumatust või lahustumatust UV-absorbendist, mille molekulaarstruktuur on disperssetele värvainetele väga lähedal ja mis võib kõrgel temperatuuril kiudainetesse sattuda ja kõrge rõhu tingimustes ja parandage. Kõrge temperatuuri ja kõrgsurve desorptsioonimeetod sobib polüestrist, nailonist ja muudest sünteetilistest kangastest.

2. Atmosfääri imemismeetod:

See sobib peamiselt puuvilla, lina, villa, siidi ja muude looduslike kiudude UV-vastupidavaks viimistlemiseks. Atmosfäärirõhu neeldumismeetodi jaoks tuleb valida vees lahustuv ultraviolettkiirgust absorbeeriv aine, näiteks mitmete lõimerühmade, näiteks puuvilla ja muude looduslike kiudude mõne difenüülketoonist vees lahustuva ultraviolettkiirguse absorbendi molekulaarstruktuur, millel on hea adsorptsioonivõime, nii et seda saab selle jaoks kasutada normaalrõhul selline kangast ultraviolettvastane viimistlus.

3. Keelekümblusmeetod:

Ultraviolettkiirguse tagajärjel on sõelumisvahend enamasti vees lahustumatu, tal puudub afiinsus loodusliku kiu, näiteks puuvilla, kanepi suhtes, kuna see ei saa absorbeerida ja kasutada koos kolofooniavanniga kangapinnale kinnitatud ainet. Polster sisaldab UV-varjestavat ainet, vaiku, pehmendajat jne. Kuid pärast kuumtöötlust kaetakse kanga augud vaiguga kergesti, mis mõjutab valmis kanga stiili, veeimavust ja õhu läbilaskvust.

4. Katmismeetod:

Üldiselt lisage pinnakattevahendis kanga pinnale sobiv kogus ultraviolettkiirgusega sõelumisvahendit, pinnakatteseadet täpseks peeneks katmiseks ning kuivatamise ja vajaliku kuumtöötluse abil kile moodustumiseks kanga pinnale. Kuigi need meetodid mõjutavad pesemiskindlust ja käte tunnet, on need laialdaselt kasutatavad erinevat tüüpi kiudude jaoks, madalad töötlemiskulud ja madalad nõudmised rakendustehnoloogiale ja seadmetele. Ultraviolettkiirguse sõelumisvahendites kasutatav katmismeetod, enamasti anorgaaniliste ühendite tugev murdumisnäitaja.

5. Mikrokapslite tehnoloogia ja trükimeetod:

Mikrokapseldamistehnoloogiat on tööstusvaldkondades laialdaselt kasutatud. See on spetsiaalne pakendivorm ja kapsli sees olev materjal võib olla tahked osakesed, tilgad või mullid. Ultraviolettvastast viimistlusvahendit saab süstida kapslisse, nii et kapsli välimine kiht puruneb rõivaste võtmise ajal tekkiva hõõrdumise tagajärjel, saavutades ultraviolettvastaste viimistlusainete aeglase vabanemise efekti. Kui kapslisse lisatakse valgustundlik värvi muutuv kristall, võib kangas saada värvi muutmise funktsiooni. Lisaks esteetilise tunde suurendamisele suurendab valgustundlik värvi muutuv rõivas ka selle ultraviolettvastast funktsiooni ja suudab vastu pidada pikaajalisele ultraviolettkiirgusele.

Trükkimismeetod on UV-varjestav aine või absorbend trükipastas, trükitakse pärast kangale fikseeritud aurutöötlust, see meetod sobib kanga UV-sõelumise määra jaoks, mis ei ole väga kõrge.

6. Soolgeeli tehnoloogia:

Üldise sõelumisagensi pesemiskindlus on kehv. Uue mitmeotstarbelise tööriistana võib sool-geeli tehnoloogia katta kanga pinna läbipaistva metallioksiidkile kihiga, mis parandab tunduvalt pesemiskindlust ja UV-kiirguse vastupidavust.