Kõige kuumuskindel kangas

- Apr 02, 2019-

Polüesterriie on omamoodi keemiline kiudkangas, mida kasutatakse igapäevaelus. Selle suurim eelis on selle hea kortsude vastupanu ja kuju säilitamine. Seetõttu sobib see välirõivaste jaoks, nagu jope riided, erinevad kotid ja telgid.

Polüesterkangal on kõrge tugevus ja elastsus, seega on see vastupidav, kortsuvaba ja mitte-raud.

Polüesterriie on halb hügroskoopsus ja neil on suvel hõõrdunud tunne ning talvel on neid lihtne transportida staatilise elektri abil, mis mõjutab mugavust. Siiski on see pärast pesemist väga lihtne kuivada ja niiske tugevus on vaevalt vähenenud, see ei deformeeru ning tal on hea pesemine ja kuluvus.

Polüester on sünteetiliste kangaste kõige kuumuskindel kangas. See on termoplastne ja seda saab valmistada pikadeks voldideks volditud seelikuteks.

Polüesterriie on parem valgustugevus ja nende valgustugevus on parem kui looduslikest kiududest kangad, välja arvatud akrüülkiud. Eriti klaasi tagaküljel on valgustugevus väga hea, peaaegu sama, mis akrüülkiud.

Polüesterriie on vastupidav paljudele kemikaalidele. Happel ja leelistel on neile vähe kahju ning nad ei karda hallitust ja ei karda putukaid.