Karjatamise ja karuskanga

- Dec 03, 2020-

Karjatamise ja karuskanga

 

Vaatenurgast karjatamine, kõige sagedamini kasutatav kohev on viskoos ja nailonkiud. Viskooskiud on valmistatud puidust toorainena teatud keemilise töötlemise kaudu. Kristalliline ala kiudon 30-40%, ja määral polümerisatsiooni on umbes 250-500. Kuna kristalliline ala viskooskiud on suhteliselt kõrge, värvi ei ole lihtne tungida. Üldiselt on musta värvimisel raske saada head musta lennukit. Kasutada tuleb spetsiaalseid värvaineid ja värvaineid. Samal ajal, tänu oma madala polümerisatsiooni, kiu tugevus on palju väiksem kui nailon. Üldiselt sobib viskooskiu värvained on otsesed, reaktiivsed, vulkaniseeritud jne. Naftor on ka olemas, kuid seda kasutatakse harva. Viskoos ei pehmenda ega sula kõrgetel temperatuuridel ning hakkab värvi muutma ja eraldama temperatuuril 260 ~ 300 °C.


Nailonkiud on orgaanilised dihapped ja diamiinaminohappest või propionamiidist toorainena valmistatud polümeermaterjal, mis on seotud amiidisidemetega. Nailonkiud on hea elastsus, kõrge tugevus, kulumiskindlus ja vastupidavus. See on omamoodi termoplastiline kiud, ja nailon 6 on tavaliselt kasutatakse. , Nailon 66. Nailonkiud on hea elastsus ja läige, kuid nailon 66 on kollane 150 ° C, kleepuv ja pehmendatud 230 ° C, ja sulatada 250 ° C; samas nailon 6 pehmendab 180 ° C ja sulab temperatuuril 215 ° C. Seetõttu, värvimise, karjatamise ja trükkimise protsessis peame kõigepealt mõistma, milline kiud on, ja siis saame valida õige värvi ja tehnoloogia vastavalt selle jõudlusele, et mitte põhjustada tarbetut kahju protsessi.


Karjatamiseks kasutatav liim mängib olulist rolli trüki- ja värvimistööstuses. Tavaliselt kasutatavad liimid on jagatud ristseotud liimid eksmutideks ja iseristatud liimideks. Ristlinkimisliim sisaldab karboksüüli (-C00H), amiidi (-C-NH2), aminoaminot (-NH3) ja teisi rühmi, mis võivad läbida ristsideme reaktsiooni välise ristsidemega aine funktsionaalsete rühmadega molekulis. Kui moodustavad film, see võib reageerida välise liimi sidusaine moodustavad võrgusilma film, millega ff aluskangal.


Iseristlevad liimid sisaldavad molekulis rühmi, mis muudavad molekulaarahelad iseristlüliks, nagu hüdroksümetüül (-CH2-OH), epoksü (-CH-CH2) ja kopolümeer, mis võib osaleda metüülakrüülamiidis (CH2=CH-CONHCH2OH) või glütsidüülmetakrülaat (CH2=C-COOCH2-CH-CH2), avab kahekordse sideme, et osaleda reaktsioonis, kui seda kopolümeeritakse teiste monomeeridega.


Praegu kasutatakse neid kahte tüüpi liime karjatamiseks. Diplomaatiliste liimidega liimide kasutamisel lisatakse teatav kogus ristlinkijat ja katalüsaatorit, kuid neid tuleb kasutada kohe pärast valmistamist, eriti pärast katalüsaatori lisamist. Pikka aega, muidu ristülistamine toimub toatemperatuuril ja mõjutada kasutamist, mis tuleks pöörata tähelepanu töötamise ajal. Iseristleval liimil on pikem efektiivne säilitusaeg. Kui kasutamise ajal lisatakse väike kogus ristlinkimist, soodustab ristlinkimise sügavuse suurendamine karjatamiskindlust. Mis on liimi- ja karjatamise protsessil printimisega pistmist? Paljud tehased pühendatud karjatamine trükkimine on osaline juuste väljalangemine tõttu tasakaalustamata ees ja taga protsesse. Lisaks liimi püsivusele on väga oluline, et karjatemperatuur ja -aeg on väga olulised, see on, et liim peab olema täielikult ristseotud, kuid see ei kahjusta kohevat. Üldiselt on karjaliimi valikule mitmeid nõudeid:


1) Liimil peab olema tugev haarduvus hallkangile ja kohevusele ning käetunne peab olema pehme.


2) Mõõdukas viskoossus, hea keemiline stabiilsus, sobib pöörleva ekraani piiksuma ilma blokeerides ekraani.


3) Pesemiskindlus, ja täita püsivuse indeks erinevate rõivaste kangad.


4) Lihtne kasutada, kahjutu inimkeha, see on roheline keskkonnakaitse toode.


Koheva koheva värvimine on karjatamiskangaste oluline osa. Koheva aine toon ning füüsikalised ja keemilised indeksid peavad pärast värvimist vastama teatavatele nõuetele.


Alates karjatamine, värvimine kohevaks on kõigepealt täita nõudeid joondamine värvivalgust, ja mitte recoloring ajal küpsetamine protsessi pärast karjatamist. Kui trükkimine toimub pärast karjatamist, peab värvitud kohev olema võimeline taluma kogu trükiprotsessi iga protsessi töötlemist ning flokeeritud kangal on hea stabiilsus aurutamisel, kuuma vee pesemisel või seebiga ning happel ja leelisel. Kui tegemist on tühjendustrükiga, peab värvivärv värvitud kohevas aines olema redutseerivate ainete suhtes talumatu. See on väga oluline valik värvaineid värvimise ajal. Vastasel juhul on tühjenemise valgedus iga kord erinevad, isegi kui trükiprotsess on ühtlane. Erinevad tooted, nii et saate toota ainult mõned isemüüdud tooteid, kuid ei saa tellimusi vastu võtta. See on tõrge karjatamises ja trükkimises. Üldiselt peaks värvainete valik vastama järgmistele nõuetele:


1) ühilduvus värvi sobitamine värvained on parem, ja neil on sarnased värvimise kõverad.


2) Erinevad värvi püsivuse indeksid värvained vastavad kliendi nõuetele.


3) Tühjendustrükis peab koheva värvuse värvimiseks olema redutseerivate ainete suhtes talumatuja heakskiidu valgedus peaksid olema head. Üldiselt ei saa kasutada pool tühjendusvärvainet.