Nailoni välimus on tekitanud tekstiilile uue näo

- Apr 01, 2019-

Nailoni välimus on muutnud tekstiilide välimust. Selle süntees on suur läbimurre sünteetilisest kiust tööstuses ja väga oluline verstapost polümeeri keemias.

Polüamiid, üldtuntud nailonina (nailon), inglise nimi Polüamiid (PA), tihedus 1,15 g / cm3, on üldmõiste termoplastsetele vaigudele, mis sisaldavad korduvaid amiidrühmi - [NHCO] molekuli peaahelas, kaasa arvatud alifaatne PA, rasva-lõhn Perekond PA ja aromaatne PA. Nende hulgas on alifaatsel PA-l palju sorte, suur saagikus ja laialdane kasutamine ning selle nimi määratakse sünteetilise monomeeri spetsiifilise süsinikuarvuga. Leiutanud kuulsad Ameerika keemikud Carothers ja tema uurimisrühm.

Nailon on polüamiidkiud (nailon), mida saab valmistada pikkadeks või lühikesteks staapelkiududeks. Nailon on polüamiidkiudude kaubanimi, mida tuntakse ka nailonina. Ingliskeelne nimetus Polyamide (lühend PA), mille põhiline koostisosa on amiidsidemega - [NHCO] seotud alifaatne polüamiid.

Mikroloogilises struktuuris, mis on täheldatud mikroskoobis sulamiskeerimismeetodil, on ümmargune ristlõige ja puudub spetsiaalne pikisuunaline struktuur. Filminmikroskoobi all täheldati kiulist fibrilli koet ja nailon 66 fibrill oli umbes 10-15 nm lai. Kui kasutatakse spetsiaalset ketrusetaili, võib valmistada mitmesuguste spetsiaalsete ristlõike kujuga nailonid, nagu näiteks hulknurksed, multi-lobed, õõnsad jms. Selle keskne riiklik struktuur on tihedalt seotud ketrusprotsessi venitamisega ja kuumtöötlemisega. Erinevate nailonide makromolekulaarsed selgroogid koosnevad süsinikuaatomitest ja lämmastikuaatomitest.

Vormitud kiud võivad muuta kiudude elastsust, andes kiulile erilise läige ja mahukuse ning parandades kiudude ühtekuuluvust ja kattuvust, samuti peenestamist ja staatilist vähendamist. Näiteks on kolmnurkse kiudude sädelev mõju; viiekarvasel kiul on läikiv läige, hea tunne ja on vastupidav pillingile; õõneskiud on väikese tihedusega ja hea soojusega.