Sellel on tervisefunktsioonid nagu antibakteriaalne, deodorantne ja vereringe

- Apr 11, 2019-

Väliskeskkond on keeruline ja muutuv. See kaitseb inimkeha karmilt keskkonnalt, kaitseb keha soojuskadude eest ja vabastab kiiresti spordi higi. See on kantud mägironimis-, ronimis- ja muude välistingimustes.

Välisriided on jagatud linna vabaaja spordirõivasteks ja polarivälisteks spordirõivasteks.

Linna juhuslikud välirõivad nagu kampsunid, T-särgid jne.

Polari välistingimustes spordirõivad, tavaliselt funktsionaalne riietus, näiteks: kiiresti kuivavad riided, jakid, jalgrattarõivad jne. Tavaliselt on seda tüüpi riided kangas funktsionaalne.

Samas on välistingimustes asuvate rõivaste kujunduse ja kanga valik inimtegevuse jaoks lihtne.

Välispesu peamine eesmärk on hoida inimese nahka kuivana. Kui keha higi tekitab pinna aurustumise, võtab see ära keha suure soojuse, mis teeb inimesed külmaks. Seetõttu peaks aluspesu olema sünteetilisest kiust materjalist aluspesu, vältige puhta puuvillase pesu kandmist.

Sooja riide roll on riietes õhukihi moodustamine. Õhk on hea soojusisolatsioonikeskkond. Pärast õhukihi moodustumist soojas riietuses eraldatakse kehast temperatuuri säilitamiseks külma õhku väljastpoolt.

Ehkki soojus on tihedalt seotud kanga paksusega, ei võimalda välistingimustes sport, et rõivas oleks liiga raske, mistõttu on vaja hoida sooja ja kerget, et täita välistingimustes spordirõivaste erinõudeid. Kõige tavalisem meetod on lisada spetsiaalne keraamiline pulber, mis sisaldab kroomoksiidi, magneesiumoksiidi, tsirkooniumoksiidi jne, eriti nanomõõtmega peene keraamilise pulbri, mis võib neelata nähtavat valgust nagu päikesevalgus ja muundada see sünteetiliseks kiu keeramiseks nagu polüester. Soojusenergia võib peegeldada ka inimkeha poolt tekitatavaid infrapunakiirgusi, mistõttu on neil suurepärased soojuse säilitamise ja soojuse säilitamise omadused.

Loomulikult võib ka infrapuna-keraamilise pulbri, sideaine ja ristsiduva aine valmistada viimistlusaineks, kootud kangas kaetakse, seejärel kuivatatakse ja küpsetatakse, et nano-keraamiline pulber kleepuks kanga pinnale ja lõng. vahel. Viimistlusaine kiirgab lainepikkusega 8 kuni 14 μm kaugele infrapunakiirgust ja sellel on ka tervisefunktsioonid, nagu bakterite pärssimine, desodoreerimine ja vereringe edendamine.

Lisaks on bioonika põhimõtte kohaselt polaarsete karvade struktuur konstrueeritud poorseks õõnsaks kujuks, nii et kiud sisaldab suurt hulka mitte-tsirkuleerivat õhku ja välimine osa on spiraalselt kõverdatud, et säilitada kohevus , mis tagab tekstuuri kerguse. See mängib soojuse säilitamisel suurt rolli. Loomulikult on see üks traditsioonilisemaid soojendamismeetmeid, et muuta riided ja isegi kangad kahekordseks või isegi kolmeks kihiks, et suurendada ringlevate õhkkihtide arvu.