Kuidas riiete kangast eristada

- Jan 23, 2021-

Rõivakangad on materjalid, mida kasutatakse rõivaste valmistamiseks. Rõivaste ühe kolmest elemendist ei saa kangad tõlgendada mitte ainult riiete stiili ja omadusi, vaid mõjutada ka otseselt rõivaste värvi ja kuju. Rõivakangad on erinevad ja muutuvad iga päevaga. Kuid üldiselt on kvaliteetsetel kangastel mugavuse, higi imendumise, hingavuse, drapeeringu, ülla visiooni ja pehme puudutuse omadused. Ametlikeks seltskondlikeks üritusteks riiete valmistamisel sobivad puhas puuvill, puhas vill, puhas siid ja puhtad kanepitooted. Enamik nende nelja puhta loodusliku kangaga valmistatud rõivastest on kõrgema klassi. Mõnikord on lubatud ka puhtast nahast rõivaste kandmine.

Tutvustame lühidalt erinevate materjalide kangaste modelleerimisomadusi ja rakendamist rõivaste kujundamisel järgmiselt.

1. Pehmed kangad Pehmed kangad on üldiselt kerged ja õhukesed, hea drapeeringuga, siledate modelleerimisjoonte ja loomulike rõivakontuuridega. Pehmete kangaste hulka kuuluvad peamiselt silmkoelised ja hajutatud kangastruktuuriga siidkangad ning pehmed linased kangad. Pehmed silmkoekangad kasutavad rõivakujunduses sageli lineaarseid ja kokkuvõtlikke kujundeid, et peegeldada inimese keha graatsilisi kõverusi; siid, kanepilõng ja muud kangad on lõdvemad ja volditud kujuga, mis väljendavad kangajoonte voogu.

2. Väga lahedad kangad Jahedatel kangastel on selged jooned ja helitunnetus, mis võib moodustada lihava rõivakontuuri. Tavaliselt sisaldavad puuvill, polüester-puuvill, velvet, linane ja mitmesugused keskmise paksusega villased ja keemilised kiud. Seda tüüpi kangast saab kasutada rõivaste kujunduse esiletõstmiseks, näiteks ülikondade ja ülikondade kujundamiseks.

3. Läikiv kangas Läikiv kangas on sileda pinnaga ja võib peegeldada eredat valgust, andes sellele sära. Seda tüüpi kangas on satiinstruktuuriga kangad. *** Seda kasutatakse sageli õhtukleitides või lavakostüümides uhke ja pimestava tugeva visuaalse efekti saamiseks. Läikivatel kangastel on kleitietendustes lai valik modelleerimisvabadust ja neil võib olla lihtne kujundus või liialdatud modelleerimismeetodid.

4. Paksud ja raskeveokite kangad Paksud ja raskeveokite kangad on paksud ja kriimustatud, mis võivad tekitada stabiilse modelleeriva efekti, sealhulgas igasugused paksud villased kangad ja tepitud kangad. Kangas on füüsilise paisumise tunne ja seda ei tohiks voldida ega kuhjata liiga palju. Kujunduses sobivad A- ja H-kujulised kujundid.

5. Läbipaistev kangas Läbipaistev kangas on kerge ja läbipaistev, elegantse ja salapärase kunstilise efektiga. Sealhulgas puuvill, siid, keemilise kiuga kangad jms, näiteks georgett, satiinsiid, keemilise kiuga pits jne. Kanga läbipaistvuse väljendamiseks on tavaliselt kasutatavad jooned looduslikud ja täidlased, varieeruva H-kujuga ja ümarlauakujulised kujundused.