Tihe konkurents tööstuses, tekstiili- ja rõivafirmadel on raskusi hindade tõstmisega

- Jan 16, 2021-

Tihe konkurents tööstuses, tekstiili- ja rõivafirmadel on raskusi hindade tõstmisega

 

11. riikliku statistikaameti avaldatud andmete kohaselt tõusis juulis rõivaste tehasehind aastaga 2,4%, mis oli oluliselt madalam kui tööstustoodete tehasehinna 10,0% tõus minu riigis samal perioodil. Tekstiili- ja rõivafirmad intervjuusid "China Business News" märkis, et kuigi tootmiskulud on järsult tõusnud sel aastal, sest mitmed tegurid, nagu äge konkurents tööstuses ja turu majanduslangus, on raske riided järsult tõusta ja kasum on muutumas õhem.

Omakohanemine kulurõhu katmiseks

In intervjuu meie reporter eile, Zhu Sujun, assistent president Ningbo Shanshan Co, Ltd, ütles, et selliste tegurite tõttu nagu tooraine, tööjõukulud ja RMB vahetuskurss, ettevõtte kogukulud on tõusnud umbes 10% kuni 15% sel aastal. Võrreldes mõnede vanade klientidega On raske hindu tõsta ning me saame jätkata uute toodete ja uute turgude arendamist, et kulusurvet taluda.

"Meie suurim eksporditurg, Ameerika Ühendriigid, on näinud tellimuste järsku langust sel aastal. Kuna mõju eluasemelaenude kriis, mõned ostjad ei nõustunud meie hinnatõusu ja hakkas üle mõned madala hinnaga tellimusi naaberriikidesse nagu Vietnam ja Indoneesia," Zhu Sujun ütles: "Tänu kasvavatele kuludele, meil ei ole enam mingeid eeliseid hinna osas. Shanshan on suurendanud oma jõupingutusi, et keskel-to-high end sel aastal, põhiliselt loobub low-end tellimusi, ja pidevalt arendada uusi tooteid, millel on kõrge lisandväärtusega, nagu läbi "villa vooder protsessi" hind selliste kõrgtehnoloogia ülikonnad tõstetakse. Neid tooteid saab nüüd sujuvalt suurendada rohkem kui 10% Võrra Euroopa Liidus, Venemaal ja muudel turgudel. Seega, kuigi kogu ekspordimaht on vähenenud, on üldine ekspordiväärtus põhimõtteliselt sama, mis eelmisel aastal samal perioodil. Siseturul keskendus Shanshan keskklassi turule. Sel aastal shanshan on hakanud uurima high-end turul, ja kodumaine müük on samuti tõusnud teatud määral."

Zhou Xiaonan, asetäitja peadirektor Ningbo Dunhuang Import and Export Co, Ltd ütles intervjuus selle ajalehe, et kuna paljud tooraine ettevõtte lõngon kõrvalsaadused nafta, tooraine hind on kasvanud umbes 30% mõju tõttu nafta hinnad, ja tootmisprotsessi kasutatud hind söe hind on kahekordistunud alates eelmisest aastast ja tööjõukulud kasvavad samuti. Lisaks renminbi kallinemisele on kogukulud käesoleva aasta esimesel poolel tõusnud umbes 8%, kuid hind on klientide jaoks vaid veidi tõusnud 3%. Füüsilisest isikust seedimine, kasum muutub õhem ja õhem, ja mõned tellimused on juba kandnud kahju.

Zhang Yisheng, üldjuht Guangdong Kaiping Leida Garment Co, Ltd, mainis ka intervjuus selle ajalehe, et Hiina tekstiili-ja rõivatööstus on väga konkurentsivõimeline, ja see on väga raske tõsta hindu klientidele või tarbijatele. Kui hinnatõus on liiga kõrge, kliendid kohe Kui tellimused kantakse üle teiste sse kodumaistesse tehastesse või naaberriikidesse, enamik kasvavaid kulusid on veel neise. Ühelt poolt kohandas äriühing oma tootestruktuuri ja parandas oma tehnoloogilist sisu, et seda ei oleks teiste äriühingutega lihtne asendada. Teisest küljest on ta sel aastal pool oma tootmisliinidest jiangxisse üle viinud, et kulusid vähendada.

"Ületootmine" hoiab ettevõtteid hindade tõstmisest kinni

Hiina rõivaliidu poolt hästi juhitud ettevõtete kohta läbi viidud uuringu kohaselt kasvasid rõivatootjate tootmiskulud 2008. Transpordi-, seire-, energia- jms kulud kasvasid keskmiselt 7,34% ja küsitletud ettevõtete müügikasumimarginaal langes keskmiselt 2,31%.

Wang Qianjin, vanemanalüütik tekstiilitööstuses, ütles intervjuus selle ajalehe eile, et kuigi tootmiskulud on järsult tõusnud, rõivaste tarbimise indeks CPI on olnud negatiivne sel aastal, pigistades üles- ja allapoole. Seetõttu on rõivaste tehasehinnad põhimõtteliselt sel aastal tõusnud. %Amplituud. Praegu on rõivatootjad põhimõtteliselt saavutanud kulude kandmise piiri. Sellisel juhul saavad nad tõsta ainult hindu või need kõrvaldatakse.

Riikliku Statistikaameti andmed näitavad, et käesoleva aasta juunis langes elanike rõivaste hind üleriigiliselt 1,5% aastas. Nende hulgas langesid rõivaste hinnad 1,6%.

"Hindade tõstmine on raske. Praegune tööstuse konkurents on liiga äge. Seal on rohkem kui 43.000 suuremahuliste tekstiilifirmad, kelle müügitulu on üle 5 miljoni jüaani, samas kui tekstiiliettevõtete arv alla skaala peaks ületama 400,000. Liigne nõudlus. Lisaks rahvusvahelise rõivaturu langusele sel aastal naasevad mõned tooted siseturule, mis tugevdab konkurentsi siseturul, mistõttu on hindu raskem tõsta kui rahvusvahelisel turul." Wang Qianjin usub.

Tööstuse sissetulekute ootuste vähenemise tõttu on praegused tekstiiliinvesteeringud langenud 10 aasta tasemele. Statistika kohaselt National Bureau of Statistics, jaanuarist juunini käesoleva aasta, riigi linna põhivara investeeringute kogusummas 5843598000000 jüaani, aasta-aastalt kasv 26,8%. Tekstiilitööstuse üldise jõukuse eeldatava vähenemise tõttu on tekstiilitööstuse põhivarainvesteeringud järsult vähenenud. Jaanuarist juunini on investeeritud kokku 126 729 miljardit jüaani, mis on ainult 14,24% aasta-aastalt suurenenud. Võrreldes 2007. Enamikul ettevõtetest puudub ilmselgelt usaldus hilisemate investeeringute vastu. Wiefelstede, Eesti