Kanga materjali ühised parameetrid

- May 31, 2019-

1

Kanga materjali ühised parameetrid

Kudede suund, koelõng, koelõng

T-särgi kanga laiuse suuna kohandamine; Suunatud lõnga nimetatakse koelõngaks ja 1 tolli ulatuses paigutatud niitide arv on kudede tihedus.

Tihedus

Lõngade arvu tähistamiseks kootud kanga pikkuseühiku kohta on see tavaliselt ühe tolli või 10 sentimeetri täpsusega lõngade arv. Hiina riiklik standard näeb ette, et tiheduse tähistamiseks kasutatakse lõngade arvu 10 sentimeetri piires, kuid tekstiiliettevõtted kasutavad tiheduse esitamiseks ikkagi lõngade arvu 1 tolli piires. Näiteks "45x45 / 108x58" tähendab tavaliselt vastavalt lõime- ja koelõnga 45 lõime ning lõime ja koelõnga tihedus on 108 ja 58.

lõnga värvitud

Jaapanis nimetatakse seda kõigepealt kanga värvimiseks, mis viitab lõngade või filamentlõngade värvimisele ja seejärel kudumiseks värviliste lõngade kasutamisele. Seda kangast nimetatakse lõngaks värvitud kangaks.

laius

Kanga tegelikku laiust väljendatakse tavaliselt tollides või sentimeetrites. Üldine laius on 36 tolli, 44 tolli, 56–60 tolli ja nii edasi. Neid nimetatakse vastavalt kitsaks, keskmise laiuseks ja laiuseks. Laius märgitakse tavaliselt pärast tihedust. Näiteks kui lisada punktis 3 nimetatud kangas laiusega, võib seda väljendada järgmiselt: "45x45 / 108x58 / 60", see tähendab, et laius on 60 tolli.

g

Kanga grammkaal on tavaliselt ruutmeetri materjali gramm arv grammides, grammkaal on silmkoekanga oluline tehniline indeks, ka villane riie peab grammkaalu tavaliselt oluliseks tehniliseks indeksiks. Denimkanga grammi mass väljendatakse üldjuhul ühikus "OZ", mis on untside arv kanga ruutmeetri kohta, näiteks 7 untsi, 12 untsi teksariidet jne.