Žakardkangaste klassifikatsioon

- Sep 22, 2020-

Žakardkangaste klassifikatsioon


Ühevärviline žakaar on žakaariga värvitud kangas - žakaarmardist kangas kootakse žakaarriidest ning seejärel värvitakse ja viimistletakse. Valmis kangas on ühevärviline; mitmevärviline žakaar on lõngavärvitud žakaarkangas - lõng värvitakse ja kootakse seejärel žakaarriidest. See on valmistatud ja lõpuks viimistletud, nii et lõngavärvitud žakaarkangal on rohkem kui kaks värvi, kangas on värvikas , ei tundu monotoonne, muster on tugev ja hinne on kõrgem. Kanga laius ei ole piiratud ja puhas puuvillane kangas kahaneb veidi, ei palli ega kao. Jacquard kangaid saab tavaliselt kasutada materjalidena kõrg- ja keskklassi rõivaste jaoks või dekoratsioonitööstuses (näiteks kardinad ja diivanimaterjalid)


Tekstuur on pehme, õrn ja libe, hea läike, hea drapeeringu ja õhu läbilaskvusega ning kõrge värvipüsivusega (lõnga värvimine). Žakardikanga muster on suur ja peen ning värvid on selgelt eristuvad ja kolmemõõtmelised, samas kui väikese žakaarkanga muster on suhteliselt lihtne ja ühekordne.


Satiinist žakaarkangas (riie): lõime ja koelõngad on põimitud vähemalt üks kord iga kolme lõnga järel, nii et satiinpunutis muudab kanga tiheduse suuremaks, nii et kangas on paksem. Satiinpunutist tooted maksavad rohkem kui sarnased tavalise ja toimse kudumisega tooted. Satiinpunutisega kootud kangaid nimetatakse ühiselt satiinkangasteks.


Satiinkangal on esi- ja tagakülg. Kogu silmuse põimimispunkte on kõige vähem ja ujuv niit on pikim. Kanga pind koosneb peaaegu täielikult lõime või koe suunas ujuvatest niitidest. Satiinkangas on pehme tekstuuriga. Satiinkangal on esi- ja tagakülg ning riide pind on sile, peen ja läikiv. Kõige tavalisem satiinriie on triibuline satiin ehk lühidalt. Jagatud kahte tüüpi kangasteks: 40 satiiniriba laiusega 2 meetrit 4 ja 60 satiiniriba laiusega 2 meetrit. Kõigepealt kudumis- ja seejärel värvimisprotsess on selline kangas üldiselt ühevärviline, horisontaalse ribaribiga. Puhas puuvillane kangas kahaneb veidi, ei palli ja ei kao kergesti.