8 tekstiilistiilis tavaliselt kasutatavat terminit

- Jul 01, 2019-

IMG_0029

Esiteks jäikus: kanga puudutamisel tunnete jäikust, vastase reageerimisjõudu ning elastsuse ja täiskõhutunnet. Näiteks elastsest kiust ja lõngadest valmistatud tiheda kanga tunne. Kangas jäigaks tegemiseks peaks see kasutama jämedamaid kiude, suurendama kiu moodulit, suurendama lõnga tihedust ja kudumise tihedust.

Teiseks, pehmus: pehmus tähendab käe pehmust, kergust, kohevust, tugevat libedustunnet, tugevust, tasasust ja sujuvust. Kangal on pehme tunne, mis võib parandada lõnga jämedust, valitakse peenem lõng ja kudumise tihedus ei saa olla liiga kõrge.

Kolmandaks, täius: kangas on kohev, tekitades inimestel lõtvuse ja täiskõhutunde. Tihenduse tagasilöök on hea, andes sooja ja paksu tunde.

Neljandaks, paindlikkus: järgige keha pinna jõudluse pehmet deformatsiooni.

5. Libisemine: see tuleneb jämeda või tugeva krepi tundest, peamiselt kanga pinnapinnast ja kanga üldine jäikus suurendab seda. Sileda tunde saab, keerates ja kasutades sooni või ebaühtlase pinnaga kiude.

Kuues, libe kraad: peene villa pehmelt ja sujuvalt, näiteks kašmiirilt. Libisemisaste on libisemisastmele vastupidine, nõudes, et kanga pind oleks peenem ja kanga pinnale jaotataks rulli või karvasena. Libedus on positiivselt korrelatsioonis koheva täidlusega.

VII. Tasasus: Kanga vastupidavus eesriiele, mille saab venitada tasaseks pinnaks, ei ole elastsusega seotud. Selliste jõudlusnäitajate saamiseks kasutatakse kangemate kiudude ja lõngade kasutamist kudumise tiheduse suurendamiseks.

8. Drapability: Drapability tähendab kanga jõudlust loomulikult langeda oma raskuse mõjul. Kui kangas võib langeda siledaks, ühtlaseks kumeruseks või ühtlaselt laineliseks pinnaks, on kangal väidetavalt hea kattuvus.