Levinumad tekstiilikontseptsioonid:

- May 28, 2019-

timg02


1. lõime suund, lõime lõnga ja lõime lõnga tihedus - kanga pikkuse suund; seda lõnga nimetatakse lõimelõngaks; tollides paigutatud lõngade arv on lõime tihedus (lõime tihedus);

2. Kudede suund, kudede tihedus ja koelõnga tihedus - kanga laiuse suund; selles suunas pakutavat lõnga nimetatakse koelõngaks ja tollides paigutatud lõngade arv on koetüve tihedus (koelõnga tihedus).

3. Tihedus - kasutatakse selleks, et näidata lõngade arvu süstikkangaste pikkuseühiku kohta, tavaliselt 1 tolli või 10 sentimeetri täpsusega. Meie riiklik standard näeb ette, et tiheduse tähistamiseks kasutatakse lõngade arvu 10 sentimeetri piires, kuid tekstiiliettevõtted on endiselt harjunud kasutama tiheduse tähistamiseks lõngade arvu 1-tollise täpsusega. Nagu tavaliselt nähakse, tähendab "45X45 / 108X58" 45 lõime- ja koelõnga lõime- ja koelotihedusega 108 ja 58.

4. Laius - kangaste tegelikku laiust väljendatakse tavaliselt tollides või sentimeetrites. Tavaliselt kasutatakse 36 tolli, 44 tolli, 56–60 tolli ja nii edasi. Neid nimetatakse vastavalt kitsaks, keskmise laiuseks ja laiuseks. Kangaid, mis on üle 60 tolli, nimetatakse tavaliselt laiusteks riideteks. Täna võib Hiinas ülikergete kangaste laius ulatuda 360 sentimeetrini. Laiust tähistatakse tavaliselt pärast tihedust. Näiteks kui lisada punktis 3 nimetatud kanga laius, siis väljendatakse laius kui "45X45 / 108X58 / 60". See tähendab, et laius on 60 tolli.

5. Gravimeetriline - kanga mass on tavaliselt kanga massi gramm ruutmeetri kohta. Gravimeetria on silmkoekanga oluline tehniline indeks ja villase kanga kaalu peetakse tavaliselt oluliseks tehniliseks indeksiks. Denimkaalu väljendatakse tavaliselt ühikutes (oZ), mis on Ozide arv kanga kaalu ruutmeetri kohta, näiteks 7 oz, 12 oz denim jne.

6. Lõnga värvimine - esimene värvimiskangas Jaapanis tähendab lõnga või niidi värvimist ja seejärel lõnga värvimist. Sellist kangast nimetatakse lõnga värvimiskangaks. Lõnga värvimist ja kudumist tootvaid tehaseid nimetatakse tavaliselt värvimisvabrikuteks, näiteks teksapüksteks, ja enamik särgikangaid on värvitud kangad.