Tekstiilide klassifikatsioon

- Jun 10, 2019-

photobank (8)

Tekstiilide klassifikatsioon

1. Klassifikatsioon vastavalt erinevatele töötlemismeetoditele

1) kootud kangas: kootud kangas koosneb kahest lõngasüsteemist, mis on paigutatud vertikaalselt ja vertikaalselt ning mis on põimitud vastavalt kudumismasina teatud reeglitele. Seal on silmkoelise teksariide imitatsioon, žakaarmadratsist brokaat, laudkangas, kleepuv kanepilõng jne. Riide klassifitseerimiseks on palju viise.

(A) puhtad tekstiilid, segakangad ja põimikud vastavalt kootud kanga tüübile.

Puhas tekstiil - viitab sama lõnga lõimele ja koele, mis on valmistatud puhtast lõngast, selle kanga jõudlus peegeldab peamiselt kiu omadusi. Näiteks puhtast puuvillast kangast lõime- ja koelõngaks on puuvillane lõng (niit), näiteks puhas puuvillahaki 21x21 / 108x58, viskooskiust kangast lõime- ja koelõng on viskooskiust lõng.

Segatud kangas - kangas, mis on valmistatud kahest või enamast fiibersegatud lõngast, näiteks segatud puuvillase linase lõngaga, segatud polü-puuvillaga, segatud villa-polüestriga jne, mille suurim omadus on kiudude segamine ketrusprotsessis ( tavaliselt enne keerutamist "avatud ja selges protsessis").

Põimitud kangas - kangas, mis on valmistatud lõngadest või lõngadest või lõimedest erinevates kiududest lõime ja koelõnga suunas, näiteks siidist ja villast põimitud kangas, mis on valmistatud nailonfilamentidest lõime suunas ja brokaadi ning viskoosi kudede suunas, siidist ja villast põimitud kangas valmistatud siidist ja villasest lõngast lõime ja koelõnga suunas.

(B) puuvillane riie, keskmise pikkusega kangas, villane ja filamentkangas vastavalt riide pikkusele ja peenusele.