Milline on riide värvimisprotsess?

- May 22, 2019-

2

Puhastamine ja pleegitamine eemaldavad looduslike kiudude lisandid, tekstiilitöötluse käigus mitmesugused läga, õli ja mustuse. Nende lisandite olemasolu ei takista mitte ainult värvimise ja viimistlemise sujuvat protsessi, vaid mõjutab ka kanga kantavust. Küürimise ja pleegitamise eesmärk on kasutada keemilisi ja füüsikalisi mehaanilisi toiminguid lisandite eemaldamiseks kangast, muuta kangas valgeks, pehmeks, hea läbilaskvusega, et see vastaks pildistamisnõuetele, ning värvimiseks, trükkimiseks ja viimistlemiseks, et saada kvalifitseeritud pool- tooted.

A. originaalne riidevalmistamine

Algse riide ettevalmistamine hõlmab originaalse riide ülevaatust, ümberpööramist (partii, jagamine, trükkimine) ja õmblemispead. Riide originaalse ülevaatuse eesmärk on kontrollida halli riide kvaliteeti ja leida probleeme õigel ajal lahendada. Kontrolli sisu sisaldab füüsilist indeksit ja välimust.

B. laulmine

Laulmise eesmärk seisneb salvrätiku põlemises riidepinnal, riide esikülje heledaks ja puhtaks kauniks muutmiseks, värbamise, trükkimise ajal tekkiva uinakute vältimiseks, mis tekitaks värvi, mis ei ulatuks isegi trükivigadeni.

C. halvustades

Sujuva kudumise jaoks on lõimelõngad sageli mõõtu, et parandada tugevust ja kulumiskindlust. Halli kanga läga ei mõjuta mitte ainult kanga veeimavust, vaid mõjutab ka värvimis- ja viimistlustoodete kvaliteeti ning suurendab värvimis- ja keemiliste ravimite tarbimist. Seetõttu tuleks läga enne küürimist eemaldada. Seda protsessi nimetatakse desizingiks.

D. värvimine

Värvimine on üsna keeruline protsess, riide värvimisprotsessi erinevad omadused on erinevad, puuvill, polüester, nailon, polüester, keemiliste kiudude tooted, segatud tooted ja nii edasi. Mõni kasutab värvimiseks padjaga, mahu järgi värvimisega, mõni peab värvima kõrgel temperatuuril ja kõrgsurvel, mõni värvib ainult ühe korra, mõni mitu korda.

Värvimine valtsveski kaudu võib küll olla, kuid see on ka kõige keerulisem protsess, kuna lisaks teadaolevale värvimiskontrolli värvile on selles ka palju tundmatuid asju, näiteks värvaine püsivus erinevatel temperatuuridel, aurukontroll , valtspingi rõhureguleerimine jne on väga peen töö.

Värvitud pikk auto on jagatud kaheks osaks, esiosa on värvitud ja tagumine auto on fikseeritud. Neil on eeliseid ja puudusi, nad näevad värvi, mida tavaliselt küsitakse ja otsustavad, ega saa üksteist asendada.

E. pärast viimistlemist

Pärast viimistlemist on vaja riidekanga kantavust ja kaunist tekstiilitehnikat. Tekstiili viimistluse levinumad tüübid on järgmised: peamised seadmed on paagutusmasin, desiseerimismasin, merseriseerimismasin, vedela ammoniaagi masin, seadistusmasin, eelõõnsusmasin, kalender, pesumasin, villa lihvimismasin, villa kogumismasin, katmismasin .