Millised on silmkoekanga eelised?

- Jun 18, 2019-

2019_06_03_09_17_IMG_3416

Kootud kangad on väga populaarsed mitte ainult erksa värvi ja uudse stiili tõttu, vaid ka seetõttu, et sellel on palju eeliseid, mida teistel kangastel pole.

(1) Skaleeritavus. Kootud kangad on valmistatud silmustesse painutatud ja üksteisega ühendatud lõngadest. Silmused on suure painduvusega, seega on neil hea elastsus, sobivad hästi kehaga kandmisel, on mugavad ja käepärased ning sobivad inimese keha liikumisel venitamise ja painutamise nõuetele.

(2) Pehmus. Kootud rõivakangad on valmistatud väikese keerdumisega pehmest lõngast. Kanga pinnal on pisikese seemisnaha kiht ning mähistest koosnev kobestatud ja poorne kude, mis vähendab naha ja kanga pinna vahelist hõõrdumist ning annab inimestele mugava ja õrna tunde.

(3) Hügroskoopsus ja läbilaskvus. Kuna silmkoekanga rullid on paigutatud üksteise järel järjestikku, moodustatakse kanga sisse lugematu arv isoleeritud õhukotte, millel on hea soojapidavus ja õhu läbilaskvus. Lisaks on nii taimsetel kui loomsetel kiududel teatav niiskuse imendumise võime, eriti puuvillakiududel, millel on paremad niiskuse imendumise omadused. Nii et suvel kandes puuvillaseid silmkoelisi riideid, tunnen end jahedamalt, igavust ja ebamugavustunnet pole.

(4) kortsude vastupidavus. Kui silmkoekangas on kortsusjõule allutatud, saab mähise üle viia, et kohaneda jõude mõjutava deformatsiooniga; kui kortsusjõud kaob, saab ülekantud lõnga kiiresti algsesse olekusse taastada.

Lisaks on keemilistest kiududest silmkoekanga eelisteks ka lihtne pesemine ja kiire kuivamine.